Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uwagi Kempy i Wassermanna do przepisów hazardowych nie ws. zmian podatkowych

0
Podziel się:

Uwagi, jakie w 2007 r. zgłaszali do projektu noweli ustawy hazardowej,
ówczesna wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa i koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew
Wassermann nie dotyczą kwestii obciążeń podatkowych dla organizatorów gier, ani wideoloterii -
wynika z dokumentów, z którymi w piątek zapoznała się PAP.

Uwagi, jakie w 2007 r. zgłaszali do projektu noweli ustawy hazardowej, ówczesna wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa i koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann nie dotyczą kwestii obciążeń podatkowych dla organizatorów gier, ani wideoloterii - wynika z dokumentów, z którymi w piątek zapoznała się PAP.

W czwartek posłowie PO zasiadający w hazardowej komisji śledczej ogłosili, że nie można wykluczyć, że Kempa i Wassermann będą musieli zrezygnować z udziału w jej pracach, bo zgłaszali - w ramach konsultacji międzyresortowych - uwagi do projektu nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. O tym, że zgłaszali takie uwagi jest mowa w przygotowanym w kancelarii premiera kalendarium prac nad projektami zmian w prawie hazardowym, które - mimo że trwały nad nimi prace w rządzie - nie doczekały się uchwalenia w Sejmie.

Z materiału, jaki trafił do komisji hazardowej, z którym zapoznała się PAP, wynika, że Wassermann złożył swoje uwagi 31 maja 2007 roku. Jednostronicowy dokument zawiera jedną uwagę redakcyjną i jedną merytoryczną, dotyczącą pozostawienia zapisów wzmacniających kontrolę ministra finansów na rynku hazardowym.

Więcej uwag zawiera 7-stronicowe pismo Kempy z 27 maja 2007 roku. Ówczesna wiceminister proponuje m.in. zaostrzyć przepisy za nielegalne urządzanie gier; jej uwagi dotyczą też przeniesienia z sądu do prokuratury kompetencji blokowania rachunków bankowych i wstrzymywania transakcji instytucji, które łamią przepisy antyhazardowe.

Chciała również doprecyzowania niektórych określeń zawartych w projekcie. Zwracała uwagę, że w projekcie używa się sformułowania "zakład" dla określenia "zakładu wzajemnego", "gry na automatach", jak i "gry na automacie o niskich wygranych", a to - jak pisała - powoduje, że przepisy są nieprecyzyjne.

Wątpliwości Kempy budził też zapis dotyczący definicji zakazu hazardu w sieci. Zaznaczyła, że jeśli intencją ustawodawcy było wprowadzenie zakazu hazardu nie tylko w internecie, ale w całości sieci informatycznych wykorzystywanych przez komputery osobiste wówczas należałoby doprecyzować ten przepis. Wiceminister opowiedziała się również za wprowadzeniem sankcji karnej w Kodeksie karnym skarbowym za prowadzenie e-hazardu.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

stk/ pat/ ura/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)