Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Air France wciąż strajkują. Wiele lotów odwołanych

0
Podziel się:

Według związkowców, którzy domagają się powstrzymania planu zwolnień w koncernie, trwający od soboty protest z dnia na dzień umacnia się.

W Air France wciąż strajkują. Wiele lotów odwołanych
(Andy_Mitchell_UK/CC/Wikipedia)

**Trwający już trzeci dzień strajk personelu pokładowego francuskich linii lotniczych Air France spowodował w poniedziałek anulowanie kilkudziesięciu lotów, w tym połączeń Paryża z Warszawą. Protest hostess i stewardów ma potrwać do środy.

Według związkowców Air France, którzy domagają się powstrzymania planu zwolnień w koncernie, trwający od soboty protest z dnia na dzień umacnia się. Dyrekcja przewoźnika utrzymuje jednak, że w poniedziałek zapewni _ co najmniej 85 proc. wszystkich zaplanowanych lotów _.

Radio Europe 1 podało, że już w poniedziałek rano odwołano 68 połączeń z paryskich lotnisk, a wiele innych było opóźnionych. Wśród anulowanych połączeń jest lot na trasie Paryż-Warszawa i rejs w przeciwnym kierunku. Dyrekcja Air France zaznacza, że nie można wykluczyć zmian w ostatniej chwili. Apeluje do podróżnych, by skontaktowali się z liniami lotniczymi przed wyjazdem na lotnisko.

Chaos w terminalach wzmaga fakt, że z powodu braku personelu pokładowego na niektórych trasach samoloty nie zabierają wszystkich pasażerów. Według mediów, na części połączeń ograniczono liczbę podróżnych do 100 osób; odlecieć więc mogą tylko ci, którzy najszybciej zgłoszą się do punktów kontroli lotniczej.

Odwołania lotów i opóźnienia są tym bardziej irytujące dla pasażerów, że przypadają w trakcie trwających we Francji już od 22 października tzw. ferii Wszystkich Świętych, gdy następuje fala rodzinnych wyjazdów.

_ - Prawo do strajku jest prawem konstytucyjnym, ale weekend, kiedy rodziny gromadzą się w czasie Wszystkich Świętych, nie jest najlepszą chwilą ani najlepszym sposobem, aby przysporzyć temu ruchowi sympatii _ - podkreśliła francuska minister ds. transportu i ekologii Nathalie Kosciusko-Morizet.

Główne związki francuskiego przewoźnika protestują przeciw przeciwko projektowi redukcji personelu kabinowego w części kursów. Twierdzą, że robią to w interesie pasażerów, gdyż zmiany pogorszą bezpieczeństwo podróżnych.

Natomiast pogrążone w niezwykle trudnej sytuacji finansowej Air France wyjaśniają, że wspomniana redukcja etatów personelu pokładowego przyniesie firmie około 10 mln euro oszczędności rocznie.

Jak poinformował rzecznik warszawskiego lotniska Chopina Przemysław Przybylski, w poniedziałek został odwołany samolot z Paryża, który miał wylądować w Warszawie o godz. 11.55, nie było też lotu do Paryża o godz. 12.40. Rzecznik wyjaśnił, że z warszawskiego portu lotniczego są planowane jeszcze dwa odloty do stolicy Francji - o godz. 15.40 i 19.05, oraz dwa przyloty - o godz. 14.50 i 18.15.

Przybylski wyjaśnił, że lotnisko nie ma na razie informacji, by te loty miały być odwołane. _ - Prosimy pasażerów, by przed przyjazdem na lotnisko upewnili się u przewoźnika, czy ich lot odbędzie się zgodnie z rozkładem _ - powiedział rzecznik.

Więcej o strajkach w liniach lotniczych przeczytasz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t116279.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/linie;qantas;podejma;loty;w;ciagu;24-48;godzin,9,0,955145.html) Jeden strajk, a straty turystyki 86 mln dolarów Pierwszy po przerwie lot australijskiego przewoźnika, który otrzymał pozwolenie na start, to rejs z Sydney do Dżakarty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t44014.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;pilotow;air;france;beda;utrudnienia,132,0,883076.html) Strajk pilotów dużych linii. Będą utrudnienia We Francji rozpoczął się zaplanowany na cztery dni strajk części pilotów linii lotniczych Air France.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t88922.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ponad;100;lotow;air;france;odwolanych,219,0,862683.html) Ponad 100 lotów Air France odwołanych Francuskie linie lotnicze musiały odwołać tyle lotów z powodu strajku personelu pokładowego i sprzedawców biletów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t131444.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;w;liniach;lotniczych;odwolali;loty,149,0,769173.html) Strajk w liniach lotniczych. Odwołali loty Pracownicy Pakistan International Airlines protestują przeciw współpracy z liniami tureckimi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)