Notowania

pkp
28.03.2010 16:10

W czasie świąt więcej pociągów na trasach

Sprawdź na jakich trasach uruchomione zostaną dodatkowe połączenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(derived_/CC/Flickr)

Kolejarze przygotowują się do zwiększonego ruchu przed i po świętach Wielkanocnych. Najwięksi przewoźnicy chcą uruchomić dodatkowe połączenia, a do składów na najpopularniejszych kierunkach będą doczepiać więcej wagonów.

Dodatkowe pociągi międzywojewódzkie InterRegio wyjadą na tory z rozpoczęciem szkolnych ferii, w środę 31 marca.

_ - Będą dodatkowe pociągi na trasach Przemyśl - Kraków - Katowice - Wrocław, Kielce - Wrocław, Bielsko-Biała - Wrocław, Poznań - Piła - Koszalin - Słupsk, Poznań - Bydgoszcz. Więcej pociągów będzie też w wielkanocny poniedziałek i we wtorek, żeby obsłużyć falę powrotów _ - powiedział rzecznik Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski. Dodał, że na najpopularniejszych trasach pojadą pociągi, złożone z większej ilości wagonów niż normalnie.

Olszewski zastrzegł, że kasy biletowe przewoźnika na pewno będą czynne, więc pasażerowie nie będą mieli problemu z kupieniem biletu. Ryzyko, że kasy będą zamknięte tuż przed świętami zaistniało, gdy PKP S.A. wymówiło Przewozom Regionalnym umowę na wynajem kas na dworcach.

Wyjaśnił, że pasażerowie mogą też kupić bilety u obsługi pociągu. _ - Konduktorzy będą sprzedawać zarówno bilety jednorazowe i okresowe, jak i oferty promocyjne, np. bilet turystyczny czy regio karnet _ - powiedział. Bilet turystyczny będzie obowiązywał od godz. 18 w piątek do godz. 6 we wtorek.

Dodatkowe pociągi uruchomi też PKP Intercity. W okresie świątecznym częściej będą kursować ekspresy _ Beskidy _ na trasie Warszawa - Wisła - Warszawa, _ Pieniny _ z Warszawy do Przemyśla i Nowego Sącza, _ Słupia _ z Warszawy do Kołobrzegu, _ Tatry _ na trasie Warszawa - Zakopane i _ Wyspiański _ z Warszawy do Krakowa.

Rzecznik przewoźnika Paweł Ney powiedział, że częściej będą też jeździły pociągi w barwach należących do PKP Intercity Tanich Linii Kolejowych, m.in. na trasach z Warszawy do Krakowa, Terespola, Bydgoszczy, Krynicy, Zakopanego i Białegostoku. Więcej składów pojedzie też z Krakowa do Trójmiasta, na trasie Lublin - Kielce - Bielsko-Biała i Poznań - Kraków - Zakopane.

Przewoźnik zapowiada też przedłużenie swoich weekendowych promocji, by obowiązywały do wtorku, 6 kwietnia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Pasażerów kolei czekają kłopoty ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/pasazerow;kolei;czekaja;klopoty,230,0,603366.html )
* [ Kolej uwłaszcza grunty, miliard złotych na dworce ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolej;uwlaszcza;grunty;miliard;zlotych;na;dworce,249,0,601593.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz