Notowania

bezrobocie
28.01.2010 10:59

W styczniu wzrosło bezrobocie w Niemczech

Stopa bezrobocia wyniosła w styczniu do 8,6 proc. To o 0,8 punktu więcej niż przed miesiącem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła w styczniu o 342 tysiące i wyniosła 3 mln 617 tysięcy - poinformowała Federalna Agencja Pracy w Norymberdze.

Stopa bezrobocia wyniosła w styczniu do 8,6 proc. To o 0,8 punktu procentowego więcej niż przed miesiącem oraz o 0,3 punktu więcej niż w styczniu 2009 roku.

Szef Federalnej Agencji Pracy Frank-Juergen Weise ocenił, że niemiecki rynek pracy nadal pozostaje względnie odporny na kryzys gospodarczy. Według niego odnotowany w styczniu wzrost bezrobocia jest typowy dla obecnej pory roku.

_ - Jak dotąd oddziaływanie kryzysu gospodarczego na niemiecki rynek pracy okazuje się mniejsze, niż się obawiano _ - ocenił Weise.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych bezrobocie w Niemczech wzrosło w styczniu zaledwie o 6 tys. - do 3 mln 429 tys.

* [ Merkel: Wyznaczenie daty wycofania z Afganistanu to błąd ]( http://news.money.pl/artykul/merkel;wyznaczenie;daty;wycofania;z;afganistanu;to;blad,22,0,581142.html )
* [ Petru: Bańki spekulacyjne napędzają bezrobocie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/petru;banki;spekulacyjne;napedzaja;bezrobocie,123,0,581243.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz