Notowania

usa
07.09.2009 06:33

Waszyngton nie chce negocjacji z Phenianem

Wysłannik administracji USA Stephen Bosworth wyklucza możliwość nawiązania rokowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Specjalny wysłannik administracji amerykańskiej ds.północnokoreańskich Stephen Bosworth wykluczył w poniedziałek możliwość rychłego nawiązania rokowań USA z Koreą Północną.

*Phenian zerwał rozmowy w Pekinie *po przyjęciu przez RB ONZ rezolucji, potępiającej północnokoreański test atomowy. W ubiegły piątek ogłosił też, iż prowadzi z powodzeniem program wzbogacania uranu.
Bosworth, przebywający obecnie w Tokio w ramach konsultacji z partnerami rokowań sześciostronnych, prowadzonych w Pekinie ws.północnokoreańskiego programu atomowego, zaznaczył iż warunkiem jakichkolwiek rozmów z Phenianem musi być realizacja przez Koreę Północną wcześniejszych ustaleń, przyjętych na rozmowach sześciostronnych (obie Koree,USA,Chiny, Japonia i Rosja).

Dzień wcześniej w Seulu amerykański wysłannik wykluczył już możliwość dwustronnych rozmów USA z Koreą Płn. zaznaczając, iż dialog musi być prowadzony w ramach rokowań sześciu krajów.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz