Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
13.04.2008 12:18

Watykan: Papież prosi o modlitwę w intencji swej podróży do USA

Benedykt XVI poprosił w niedzielę wiernych o modlitwę w intencji swej pielgrzymki do Stanów Zjednoczonych, w którą wyrusza 15 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI poprosił w niedzielę wiernych o modlitwę w intencji swej pielgrzymki do Stanów Zjednoczonych, w którą wyrusza 15 kwietnia.

"Proszę was, byście modlili się o sukces mojej wizyty, by mogła ona być czasem duchowej odnowy dla wszystkich Amerykanów" - powiedział papież podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie maryjnej w Watykanie.

W niedzielę, obchodzoną jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Benedykt XVI mówił o pilnej potrzebie powiększenia szeregów tych, którzy - jak podkreślił - "całkowicie poświęcają się głoszeniu Chrystusa" i "radykalnie żyją Ewangelią".

Po polsku papież powiedział: "Moje serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Was wszystkich proszę o modlitwę, by w świecie nie zabrakło robotników na żniwie Pańskim. Młodych pragnę zachęcić, by mieli odwagę pójść za głosem Chrystusa. Waszym intencjom polecam również moją podróż apostolską do Stanów Zjednoczonych. Z serca wam wszystkim błogosławię".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mw/ mag/

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz