Notowania

wakacje
12.03.2010 12:44

Watykan: Wakacje papieża tylko w Castel Gandolfo

W Watykanie ogłoszono w piątek, że w tym roku Benedykt XVI spędzi letnie wakacje tylko w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo. Oznacza to, że po raz pierwszy papież nie pojedzie w góry.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Watykanie ogłoszono w piątek, że w tym roku Benedykt XVI spędzi letnie wakacje tylko w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo. Oznacza to, że po raz pierwszy papież nie pojedzie w góry. *

W biuletynie watykańskiego biura prasowego podkreślono, że cały letni urlop Benedykt XVI spędzi w letniej rezydencji papieży niedaleko Wiecznego Miasta.

Papież "bardzo docenił zaproszenia, otrzymane także w tym roku, by spędzić kilka tygodni w miejscowościach alpejskich i podziękował szczerze biskupom, którzy je przedstawili, ale w tym roku woli rozpocząć natychmiast letni odpoczynek i pracę bez konieczności dalszych podróży" - głosi oświadczenie.

Tym samym została wyjaśniona zagadka tegorocznych papieskich wakacji po tym, jak w ostatnich dniach poinformowano, że Benedykt XVI nie pojedzie do miejscowości, które tradycyjnie odwiedzał, czyli Les Combes i Bressanone.

Na ten rok zapowiedziano aż pięć zagranicznych pielgrzymek papieża i może tym należy tłumaczyć rezygnację z dalszych wyjazdów. Benedykt XVI odwiedzi w kwietniu Maltę, w maju Portugalię, w czerwcu Cypr, we wrześniu Wielką Brytanię, a w listopadzie Hiszpanię.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

Tagi: wakacje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz