Notowania

francja
25.10.2010 16:56

We Francji zakończono blokady rafinerii

Od połowy października trwały protesty przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dzisiaj po południu żaden magazyn z produktami naftowymi we Francji nie był już zablokowany.

Blokady utrzymano jedynie w składach znajdujących się w rafineriach - poinformował prezes Francuskiej Unii Przemysłu Naftowego (UFIP) Jean-Louis Schilansky.

Tego samego dnia pracownicy rafinerii w Reichstett w Alzacji przegłosowali zakończenie akcji strajkowej, którą podjęto 15 października. Produkcja powinna zostać wznowiona w przyszłym tygodniu. Zakład ten to jeden z dwunastu, których personel strajkował w proteście przeciwko reformie emerytalnej.

_ - Wykazujemy dobrą wolę i pokazujemy, że chcemy w dalszym ciągu zaopatrywać region _ - poinformował agencję AFP przedstawiciel związku zawodowego CFDT Jean-Luc Bildstein. Rafineria w Reichstett należy do szwajcarskiej grupy Petroplus.

Nieco później podano, że strajk zakończono także w dwóch innych rafineriach: w Fos-sur-Mer (południe Francji) i Gravenchon (zachód), należących do grupy Exxon-Mobil.

W środę prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiadał, że odblokowane zostaną wszystkie składy paliw, w których zabarykadowali się przeciwnicy reformy emerytalnej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t37831.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/francja;wydluza;wiek;emerytalny,74,0,674122.html) Francja wydłuża wiek emerytalny
Trwające od 12 października we Francji protesty przeciw reformie podnoszącej wiek emerytalny z 60 do 62 lat wywoływały znaczne utrudnienia transportowe, zwłaszcza na kolei, a także blokady liceów przez uczniów i starcia młodzieży z policją.

Skutki wyczerpywania się zaopatrzenia w paliwo odczuły przedsiębiorstwa transportowe i autobusowe. Część z nich - jak twierdzą przedstawiciele tej branży - zawiesiła w ostatnich dniach swoją działalność, gdyż nie ma gdzie zatankować pojazdów. Problem dotyka też pośrednio inne sektory, zależne od ciągłych dostaw towarów, m.in. budownictwo. (PAP)

ZOBACZ RELACJĘ CNN:

Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz