Notowania

ukraina
04.11.2009 13:44

WHO potwierdza: Ukrainę opanował wirus A/H1N1

Na grypę i związane z nią powikłania zmarło już 81 osób, a choruje przynajmniej 450 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Większość zachorowań na grypę na Ukrainie wywołana jest najprawdopodobniej przez wirus A/H1N1 - przypuszcza Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

_ - Testy laboratoryjne na Ukrainie potwierdziły obecność pandemicznego wirusa A/H1N1 w próbkach pobranych od pacjentów w dwóch najbardziej dotkniętych zachorowaniami regionach _ - napisano w komunikacie WHO.

_ W związku z tym - tłumaczy WHO - że wirus pandemiczny w krótkim czasie stał się elementem dominującym w zachorowaniach na grypę na całym świecie, można przypuszczać, że większość przypadków grypy na Ukrainie wywołana jest przez wirus A/H1N1 _.

Balicki: Szczepionki na A/H1N1 nie kupimy w aptece
Jak podał w środę przed południem główny lekarz sanitarny Ukrainy Ołeksandr Biłowoł, liczba ofiar, które zmarły na grypę i związane z nią powikłania, wyniosła już 81 osób.

Do godziny 1.00 w nocy 4 listopada w kraju oficjalnie zarejestrowano 450 tysięcy chorych.

Według wcześniejszych danych ministerstwa zdrowia, wirus A/H1N1 został dotąd wykryty u 14 osób. W środę poinformowano, że kolejne dwa przypadki ujawniono w Kijowie.

_ - WHO zaleca szybkie zastosowanie preparatów antywirusowych oseltamivir, bądź zanamivir u wszystkich pacjentów, którzy odpowiadają kryteriom choroby, nawet w przypadku braku pozytywnego wyniku testów laboratoryjnych infekcji A/H1N1 _ - głosi komunikat WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia odradza jednocześnie sąsiadującym z Ukrainą państwom zamykanie swych granic, gdyż takie praktyki nie powstrzymują dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

* [ Tysiące ludzi w Polsce nosicielami A/H1N1 ]( http://news.money.pl/artykul/tysiace;ludzi;w;polsce;nosicielami;a;h1n1,44,0,553772.html )
* [ Epidemia grypy przesuwa się na wschód Ukrainy ]( http://news.money.pl/artykul/epidemia;grypy;przesuwa;sie;na;wschod;ukrainy,250,0,553978.html )
* [ Unia Europejska rusza na pomoc Ukrainie ]( http://news.money.pl/artykul/unia;europejska;rusza;na;pomoc;ukrainie,221,0,553693.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ukraina, grypa, epidemia, wiadomości, wiadmomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz