Notowania

Większość Polaków niezadowolonych z rządu

Negatywną opinię rządowi wystawiło 62 proc. badanych, pozytywnie o pracy gabinetu Donalda Tuska wypowiedziało się 29 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Negatywną opinię rządowi wystawiło 62 proc. badanych, pozytywnie o pracy gabinetu Donalda Tuska wypowiedziało się 29 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Zdaniem 53 proc. ankietowanych Tusk źle, a według 36 proc. dobrze, wypełnia obowiązki premiera.

Z kolei 48 proc. respondentów uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta, negatywnie jego pracę oceniło 35 proc. badanych.

Spośród osób mających krytyczną opinię o rządzie, 20 proc. ocenia jego pracę zdecydowanie źle, a 42 proc. raczej źle. Z kolei wśród tych mających o rządzie pozytywną opinię, 1 proc. ocenia gabinet Donalda Tuska zdecydowanie dobrze, a 28 proc. raczej dobrze.

Notowania rządu poprawiły się w stosunku do sondażu z maja. Grupa osób wystawiających mu pozytywną opinię zwiększyła się o 3 punkty proc., zaś krytyków jest mniej o 2 punkty proc. 9 proc. ankietowanych nie wystawiło rządowi opinii.

Wśród krytyków premiera, zdecydowanie negatywnie wypowiada się o nim 19 proc. ankietowanych, zaś 34 proc. uważa, że Donald Tusk raczej źle wypełnia swe obowiązki. W grupie chwalących go, 4 proc. uważa, że obowiązki szefa rządu wypełnia on zdecydowanie dobrze, a 32 proc. że raczej dobrze. Opinii o szefie rządu nie wyraziło 11 proc. badanych.

W stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca, grupa oceniających premiera pozytywnie zmniejszyła się o 1 punkt proc., krytyków Tuska jest o 2 punkty proc. mniej.

Spośród ankietowanych, którzy negatywnie oceniają prezydenta, 10 proc. uważa, że Bronisław Komorowski zdecydowanie źle wypełnia swe obowiązki, a 25 proc. uważa, że robi to raczej źle. Natomiast wśród mających o nim pozytywną opinię, 5 proc. ocenia Komorowskiego zdecydowanie dobrze, a 43 proc. raczej dobrze. 17 proc. badanych nie wystawiło prezydentowi oceny.

Notowania prezydenta pogorszyły się w stosunku do maja. Grupa jego krytyków zwiększyła się o 2 punkty proc., natomiast wystawiających mu pozytywną opinię zmniejszyła się o 3 punkty proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t99650.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;drugi;polak;zadowolony;z;komorowskiego,210,0,638674.html) Co drugi Polak zadowolony z Komorowskiego Co trzeci uważa, że marszałek źle wypełnia obowiązki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;lepsze;sondaze;rzad;i;tusk;w;gore,252,0,831740.html) Znów lepsze sondaże. Rząd i Tusk w górę Oceny premiera po kilku miesiącach spadków poprawiły się. Ale wciąż ma on więcej przeciwników.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz