Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
08.09.2007 16:18

Wielkopolska: Gilowska może być liderem listy PiS w Poznaniu

(dochodzi wypowiedź rzecznik MF Jakuba Lutyka)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi wypowiedź rzecznik MF Jakuba Lutyka)

8.9.Poznań (PAP) - Wicepremier Zyta Gilowska może być liderem listy PiS w Poznaniu. "Rozwiązanie to przyniosłoby w wielu aspektach korzyść dla partii w regionie" - powiedział w sobotę PAP szef wielkopolskich struktur PiS poseł Jan Filip Libicki.

Według Libickiego, ewentualna kandydatura Zyty Gilowskiej jest jedną z rozważanych propozycji. "Jest taka koncepcja, ale nie wiadomo czy zostanie zrealizowana. Byłoby to interesujące rozwiązanie i przyniosłoby w wielu aspektach korzyść dla partii w regionie" - mówił Libicki.

Rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk powiedział PAP, że Gilowska nie podjęła jeszcze decyzji o ewentualnym kandydowaniu w wyborach parlamentarnych. Kwestię tę - dodał - wicepremier rozstrzygnąć ma w poniedziałek lub wtorek.

Wystawienie liberalnego kandydata na listach PiS w Poznaniu miałoby osłabić wpływy Platformy Obywatelskiej. Wielkopolska, obok województwa pomorskiego, uchodzi za bastion PO.

W kończącej się obecnie V kadencji Sejmu, w okręgu wyborczym w Poznaniu Platforma Obywatelska, ma pięciu z dziesięciu wybieranych tu posłów, a koalicja PO-PSL rządzi w województwie. (PAP)

kpr/ mok/ woj/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz