Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Zatrzymano internetowych oszustów

0
Podziel się

Trzech mężczyzn z Poznania zatrzymano w
związku ze sprawą wyłudzenia pieniędzy od osób chcących kupić
samochód przez internet. Są członkami gangu, który - według
prokuratury - oszukał kilkaset osób z całej Polski.

bEioEipx

Trzech mężczyzn z Poznania zatrzymano w związku ze sprawą wyłudzenia pieniędzy od osób chcących kupić samochód przez internet. Są członkami gangu, który - według prokuratury - oszukał kilkaset osób z całej Polski.

Jak poinformował PAP w środę prok. Andrzej Laskowski z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą, dwóch - udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do tej pory w sprawie zatrzymano w sumie 10 osób. Śledczy doliczyli się 260 przypadków wyłudzeń pieniędzy na łączną kwotę 650 tys zł. Oszustom grozi do 10 lat więzienia.

bEioEipz

"Grupa zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy od osób zamierzających dokonać zakupu samochodów i sprzętu rolniczego za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Przestępcy założyli w bankach konta, wykupili też kilkanaście numerów telefonów" - powiedział Laskowski.

Zainteresowani ofertami otrzymywali propozycję zakupu pojazdu pod warunkiem wpłacenia 10 proc. zaliczki. Po wpłacaniu pieniędzy kontakt ze sprzedawcami się urywał.

"Każda z osób działających w przestępczej strukturze miała ściśle przypisaną rolę. Inne osoby zajmowały się tworzeniem stron internetowych z treścią ogłoszeń, inne - wyszukiwaniem osób, na których nazwiska zakładane były rachunki bankowe, kolejne osoby kontaktowały się z klientami" - powiedział Laskowski. (PAP)

rpo/ pz/ gma/

bEioEiqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)