Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wlk. Brytania: Sprzedawcy schowają papierosy?

0
Podziel się:

Minister zdrowia chce zakazać eksponowania wyrobów tytoniowych na półkach.

Wlk. Brytania: Sprzedawcy schowają papierosy?
(PAP/EPA)

*Brytyjskiemu ministrowi zdrowia spodobał się przedstawiony przez władze Szkocji projekt walki z nikotynowym nałogiem, zakazujący eksponowania papierosów na sklepowych półkach, rozważa więc wprowadzenie takich przepisów w całym kraju. *

W wywiadzie dla BBC brytyjski sekretarz stanu ds. zdrowia Alan Johnson podkreślił, że powstrzymywanie dzieci od sięgania po tytoń jest niezwykle ważne. Z tego powodu zdelegalizowane mogą zostać również automaty do sprzedaży papierosów, uniemożliwiające kontrolę wieku kupujących.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia przemyśli również inne spośród przedstawionych przez szkocki rząd pomysłów: zakaz sprzedaży papierosów w paczkach mniejszych niż 20 sztuk, wprowadzenie systemu osobnych licencji na sprzedaż papierosów, obowiązek pakowania papierosów w białe paczki bez znaków firmowych.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zakaz palenia w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak biura, bary i restauracje - jako pierwsza wprowadziła go Szkocja w 2006 r. W całym kraju wyroby tytoniowe obłożone są wysokimi podatkami, a wkrótce na paczkach papierosów pojawią się zdjęcia przedstawiające zniszczone płuca.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)