Notowania

niemcy
21.12.2009 15:05

Włosi i Niemcy chcą partnerstwa z Rosją

South Stream i North Stream nie są przeciwko gazociągowi Nabucco - podkreślają Berlin i Rzym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini (na zdjęciu) zapewnił w poniedziałek w Rzymie, że gazociągi South Stream i North Stream _ nie są przeciwko _ gazociągowi Nabucco.

_ - To inicjatywy, które leżą w interesie bezpieczeństwa energetycznego Europy. Mówiliśmy o tym dużo, tak w Europie, jak i z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi _ - oświadczył szef dyplomacji Włoch na wspólnej konferencji prasowej z szefem niemieckiego MSZ Guido Westerwelle.

Minister Westerwelle podkreślił zaś: _ - Mamy fundamentalny interes w strategicznym partnerstwie z Rosją, nie tylko w dziedzinie energii . To partnerstwo lojalne, oparte także na wartościach etycznych _ - dodał szef niemieckiego MSZ.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Gaz przez South Stream droższy niż przez Ukrainę ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gaz;przez;south;stream;drozszy;niz;przez;ukraine,180,0,558516.html )
* [ Rosja znowu grozi odcięciem dostaw gazu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;znowu;grozi;odcieciem;dostaw;gazu,46,0,556334.html )
* [ Serbia dostanie Gazociąg Południowy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/serbia;dostanie;gazociag;poludniowy,197,0,548037.html )

Mówiąc o relacjach z Włochami Westerwelle stwierdził: _ Nie ma innego kraju na świecie, z którym Niemcy są tak zjednoczone _.

Szef niemieckiej dyplomacji wyraził solidarność z Silvio Berlusconim, który padł ofiarą napaści ze strony niezrównoważonego mężczyzny. Włoskiemu premierowi złożył życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz