Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w PO. Gowin oficjalnie kandydatem na jej szefa

0
Podziel się:

Kandydatura Jarosława Gowina na przewodniczącego PO została oficjalnie zgłoszona do komisji wyborczej Platformy, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii.

Wybory w PO. Gowin oficjalnie kandydatem na jej szefa
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bETDBSZh

Kandydatura Jarosława Gowina na przewodniczącego PO została dziś oficjalnie zgłoszona do komisji wyborczej Platformy, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii.

- _ W tej chwili wpłynęła kandydatura Jarosława Gowina wsparta 19 podpisami członków Rady Krajowej _ - poinformował wiceszef komisji Cezary Tomczyk. Jak dodał, do tej pory do komisji nie wpłynęło zgłoszenie kandydatury premiera Donalda Tuska. - _ Jest na to czas do niedzieli do godz. 12 _ - zaznaczył Tomczyk.

7 lipca w południe minie termin zgłaszania kandydatur na szefa PO. Kandydatury muszą być poparte przez minimum 10 członków Rady Krajowej.

bETDBSZj

Po upływie terminu zgłaszania kandydatur komisja przygotuje karty do głosowania, które do 16 lipca w _ paczce wyborczej _ zostaną wysłane uprawnionym do głosowania członkom PO. Głosować - pocztą lub przez internet - będzie można do 19 sierpnia.

Przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Chęć kandydowania zadeklarował obecny szef PO premier Donald Tusk oraz b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Nie będzie się ubiegał o fotel przewodniczącego wiceszef partii Grzegorz Schetyna, o czym poinformował podczas sobotniej konwencji w Chorzowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na szefa PO: Bratobójcza wojna _ Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin walczą o przetrwanie w partii i o piękną porażkę. _
Platforma Obywatelska dryfuje w lewo _ W tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany. _
Prezydent nie wskazał swojego faworyta Prezydent mówił dziennikarzom w Krakowie, że nie jest członkiem PO i stara się zachować dystans do sporów wewnątrzpartyjnych.
bETDBSZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)