Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypadek na pokazie lotniczym. Zobacz

0
Podziel się:

W Reno, w amerykańskim stanie Nevada zabytkowy samolot spadł na pełną ludzi trybunę.

Wypadek na pokazie lotniczym. Zobacz
(Mike Miley/CC/Flickr)

**Podczas pokazu lotniczego w Reno w stanie Nevada zabytkowy samolot spadł na pełną ludzi trybunę. Zginęły co najmniej trzy osoby - dwóch widzów i pilot. Jest wielu rannych.

Do wypadku doszło podczas dorocznego pokazu _ Reno Air Races _, gdy jednosilnikowa maszyna typu P 51 Mustang z czasów drugiej wojny światowej spadła - jak wynika z relacji świadków dla stacji CNN - na dostawione do trybuny rzędy siedzeń dla organizatorów imprezy.

Według lokalnych mediów, zginęły trzy osoby. Mike Houghton, dyrektor _ Reno Air Races _, poinformował, że jedną z ofiar śmiertelnych jest pilot maszyny, 74-letni Jimmy Leeward z Florydy, pasjonat samolotów z drugiej wojny światowej i podniebnych wyścigów. Houghton podkreśla, że mimo podeszłego wieku był on świetnym pilotem.

Trwa już ustalanie przyczyny wypadku. Eksperci sugerują, że mogła nią być awaria samolotu.

TAK WYGLĄDAŁ WYPADEK:

Według organizatorów pokazu, ranne zostały 54 osoby. Stan wielu jest ciężki. Lokalna stacja telewizyjna KOLO poinformowała, że w wypadku zginęło 12 osób. Informacji o ofiarach śmiertelnych nie potwierdziły jednak do tej pory źródła oficjalne.

Maureen Higgins z Alabamy, która od 16 lat przejeżdża na _ Reno Air Races _ powiedziała, że maszyna spadła na widzów, gdy pilot stracił kontrolę nad nią podczas trzeciego okrążenia. _ - To było przerażające. Widziałam fragmenty ciał i wielu zakrwawionych ludzi _ - powiedziała Higgins.

O katastrofach lotniczych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/75284_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ujawnili;dlaczego;runal;samolot;z;hokeistami,148,0,908692.html) Ujawnili dlaczego runął samolot z hokeistami Rosyjska gazeta przytacza opinie specjalisty. Jako winnego wskazuje ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/155584_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;wypadek;samolotu;zginal;pilot,57,0,899897.html) Znów wypadek samolotu. Pilot nie żyje W Nowym Targu rozbił się mały samolot Jak-12. Pilot zginął na miejscu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/103293_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samolot;zlamal;sie;wpol;ale;nikt;nie;zginal,43,0,883755.html) Samolot złamał się wpół, ale nikt nie zginął Maszyna lecąca z Nowego Jorku rozbiła się przy próbie lądowania w Gujanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)