Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Zakaz kąpieli w Zalewie Szczecińskim

0
Podziel się

Od czwartku obowiązuje zakaz kąpieli w Zalewie Szczecińskim w miejscowości
Trzebież. Służby sanitarne stwierdziły w tamtejszej wodzie bakterie z grupy coli.

bEiombKd

Od czwartku obowiązuje zakaz kąpieli w Zalewie Szczecińskim w miejscowości Trzebież. Służby sanitarne stwierdziły w tamtejszej wodzie bakterie z grupy coli.

Na Pomorzu Zachodnim zakazy kąpieli obowiązują obecnie w sześciu kąpieliskach śródlądowych.

Oprócz Trzebieży nie wolno kąpać się w jeziorze Marszewo w miejscowości Marszewo i w jeziorze Wicko w miejscowości Łącko. Tam inspektorzy sanitarni stwierdzili bakterie z grupy coli oraz enterokoki kałowe.

bEiombKf

Nadal obowiązuje zakaz kąpieli w Zalewie Szczecińskim w miejscowości Wolin ze względu na obecność w wodzie bakterii z grupy coli oraz enterokoków, w jeziorach Miedwie w miejscowości Zieleniewo- Morzyczyn i Ińsko w miejscowości Ińsko - tam występują bakterie salmonelli.

Szczepy bakterii coli i enterokoki są groźne dla zdrowia; mogą m.in. powodować zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, mdłości i wymioty, zakażenia układu moczowo-płciowego. Zakażenie salmonellą może wywołać biegunkę, wysoką temperaturę i odwodnienie.

Namnażaniu bakterii sprzyjają m.in. wysoka temperatura, bezwietrzna pogoda i duże nasłonecznienie.

We wszystkich kąpieliskach, w których wprowadzono zakaz kąpieli, na bieżąco pobierane są próbki wody, na podstawie których zostaną przeprowadzone kolejne badania. (PAP)

bEiombKl

epr/ itm/ jra/

bEiombKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)