Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaproszenie do negocjacji ws. kupna Zakładów Maszyn Chemicznych

0
Podziel się

Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc.
udziałów Zakładów Maszyn Chemicznych "Metalchem" w Gliwicach - poinformował w czwartek resort
skarbu. Oferty można składać do 19 lutego w siedzibie MSP. Skarb Państwa posiada 100 proc. udziałów
tej spółki.

bEhZQBwB

Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. udziałów Zakładów Maszyn Chemicznych "Metalchem" w Gliwicach - poinformował w czwartek resort skarbu. Oferty można składać do 19 lutego w siedzibie MSP. Skarb Państwa posiada 100 proc. udziałów tej spółki.

Negocjacje będą dotyczyć głównie ceny za zbywany pakiet udziałów oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki, który ma objąć m.in. zobowiązanie do podwyższenia kapitału. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów tego przedsiębiorstwa.

Spółka "Metalchem" zajmuje się m.in. produkcją maszyn do obróbki gumy i tworzyw sztucznych. Spółka produkuje głównie wytłaczarki, linie technologiczne do wytłaczania oraz części zamienne do tych urządzeń.

bEhZQBwD

Klientami przedsiębiorstwa są głównie firmy zajmujące się wytwarzaniem m.in. rur kanalizacyjnych i ciśnieniowych, profili budowlanych, kabli i przewodów elektrycznych oraz producenci granulatów. Większość odbiorców to klienci krajowi.

Dostawcami spółki są firmy krajowe produkujące lub sprzedające wyroby hutnicze, silniki, szafy sterownicze i łożyska.

Strategia spółki "Metalchem" przewiduje utrzymanie dotychczasowego profilu produkcji oraz doskonalenie produktów. Planuje również modernizację linii technologicznych.

Obecnie 85-90 proc. produkcji przedsiębiorstwa jest kierowana na rynek krajowy.(PAP)

bEhZQBwJ

dol/ je/ mow/

bEhZQBxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)