Trwa ładowanie...
bDIHRxiZ

Notowania

Negocjacje – Wszystkie wiadomości

1
30.12.2020 16:55

NEGOCJACJE
 / 
Brexit. Oto jak rozstrzygnięto w umowie kwestie sporne pomiędzy Wielką Brytanią a UE

Przed ogłoszeniem sukcesu ws. umowy handlowej przez kilkanaście dni premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekonywał, że negocjatorzy nie dojdą do porozumienia, jeżeli UE nie spuści z tonu m.in. w kwestiach rybołówstwa tzw. równy warunków gry. Jak zatem finalnie uregulowano sporne kwestie w umowie?

268
24.12.2020 16:02

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Brexit jednak z umową handlową. Jest porozumienie

Wielka Brytania nie rozstanie się z Unią Europejską bez umowy handlowej. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz brytyjski premier Boris Johnson doszli do porozumienia w negocjacjach. - To dobra umowa - podsumowała von der Leyen.

3
17.12.2020 21:26

NEGOCJACJE
 / 
Brexit. Ważą się losy umowy. Kolejna tura negocjacji w piątek

"Z zadowoleniem przyjęliśmy znaczny postęp w wielu kwestiach" - pisze na Twitterze przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ursula von der Leyen w kwestii negocjacji umowy handlowej po brexicie. Studzi jednak emocje i dodaje, że zbudowanie mostu między obiema stronami będzie "bardzo trudne".

3
17.12.2020 19:52

NEGOCJACJE
 / 
Brexit. W czwartkowy wieczór rozmowy ostatniej szansy Johnsona i von der Leyen

Godziny dzielą nas od rozstrzygnięcia, czy Wielka Brytania i Unia Europejska rozstaną się w zgodzie, czy też nie. Biuro premiera Zjednoczonego Królestwa poinformowało, że Boris Johnson spotka się w czwartkowy wieczór z szefową Parlamentu Europejską Ursulą von der Leyen na rozmowach ostatniej szansy.

142
11.12.2020 6:14

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Budżet UE zatwierdzony. Ekonomista wyjaśnia, co to oznacza dla polskiej gospodarki

Do Polski popłyną pieniądze nie tylko z unijnego budżetu. Środki z Funduszu Odbudowy, które do nas trafią, to nawet 25 proc. tegorocznych dochodów budżetowych - wylicza profesor Marian Noga w rozmowie z money.pl. - Te pieniądze mogą zostać przeznaczone praktycznie na wszystko - wskazuje ekonomista.

bDIHRxjb
10
10.12.2020 19:09

NEGOCJACJE
 / 
Budżet UE. Szefowie państw unijnych podjęli decyzję

Już wszystko jest jasne w kwestii budżetu UE na lata 2021-2027 i związanego z nim Funduszu Odbudowy Gospodarczej. "Na szczycie UE doszło do porozumienia ws. budżetu UE i funduszu odbudowy" - poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel.

4
10.12.2020 18:38

NEGOCJACJE
 / 
Budżet UE a praworządność. Mueller: chcemy, żeby KE przedstawiła jasne gwarancje

Chcemy, żeby Rada Europejska zobowiązała Komisję Europejską do przedstawienia jasnych gwarancji stosowania rozporządzenia o warunkowości - mówi Piotr Mueller. Rzecznik rządu dodaje, że jeżeli wynegocjowane porozumienie finalnie nie zostanie zaakceptowane, to Polska zawetuje budżet i Fundusz Odbudowy.

2
10.12.2020 18:09

UNIJNY BUDŻET
 / 
Negocjacje w Brukseli. Szef Parlamentu Europejskiego nie komentuje projektu kompromisu ws. budżetu

Szef Parlamentu Europejskiego nie chce komentować projektu kompromisu w sprawie budżetu. Z kolei Mateusz Morawiecki mówi jasno: "stanowisko, które przedstawiłem partnerom i o którym będziemy dziś dyskutować, jest naszym oczekiwaniem".

2
10.12.2020 16:09

NEGOCJACJE
 / 
Budżet UE. Wiceszef MSZ o nowej propozycji

Rozporządzenie dotyczące praworządności będzie stosowane wyłącznie w przypadku rzeczywistego zagrożenia finansów UE, np. wyłudzeń, malwersacji, czy korupcji - taka propozycja pojawiła się na stole, o czym informuje wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

bDIHRxjh
3
10.12.2020 15:18

NEGOCJACJE
 / 
Dyskusja nad budżetem UE opóźniona. Przed szczytem spotkali się premierzy z Grupy Wyszehradzkiej

Na rozpoczynającym się szczycie unijnym nastąpiła zmiana harmonogramu prac. Choć miał się on zacząć od dyskusji nt. budżetu Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy, to politycy najpierw zajmą się kwestiami związanymi z pandemią. Przed rozpoczęciem szczytu spotkali się natomiast premierzy z państw Grupy Wyszehradzkiej.

13
09.12.2020 18:21

NEGOCJACJE
 / 
Brexit. Ważą się losy porozumienia handlowego. Johnson: Nikt nie zaakceptowałby warunków UE

Żaden premier Wielkiej Brytanii nie zaakceptowałby warunków postawionych nam przez Unię Europejską - stwierdził Boris Johnson. Szef brytyjskiego rządu spotka się w środę w Brukseli z Ursulą von der Leyen. Stawką ewentualnego porozumienia (lub jego braku) jest relacja handlowa Wielkiej Brytanii i UE po końcu 2020 roku.

308
09.12.2020 15:50

NEGOCJACJE
 / 
Budżet UE a praworządność. Andrzej Duda: jest zarysowane wstępne porozumienie

Andrzej Duda zdecydował się zabrać głos w sprawie negocjacji dotyczących budżetu unijnego. - Jest zarysowane wstępne porozumienie ws. budżetu Unii Europejskiej i mechanizmu warunkowości - przekonuje prezydent i dodaje, że stanowisko Polski i Węgier popierają również Czechy.

77
03.12.2020 20:20

NEGOCJACJE
 / 
Brexit bez umowy jest możliwy. "Dla Polski to niepokojące"

Twardy brexit to nie mrzonka. Czasu jest coraz mniej, a do porozumienia na linii Londyn-Bruksela jeszcze daleko. 1 stycznia możemy obudzić się w zupełnie nowej rzeczywistości. Rodzą się m.in. pytania co z podróżowaniem, handlem i przede wszystkim - pracą Polaków na Wyspach, ale i w Polsce.

bDIHRxji
18.09.2020 14:43

NEGOCJACJE
 / 
List intencyjny. Wstępna deklaracja woli i jej skutki

List intencyjny jest podpisywany gdy, w przyszłości ma być zawarta umowa po przeprowadzaniu negocjacji.

63
07.08.2020 20:48

NEGOCJACJE
 / 
Reuters: Niemcy i Francja rezygnują z negocjacji w sprawie reformy WHO

Francja i Niemcy odeszły od stołu negocjacyjnego ws. reformy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - pisze Reuters. Powód? Rządy tych krajów są sfrustrowane faktem, że ton dyskusjom próbują nadawać Stany Zjednoczone, które wcześniej zapowiedziały, że opuszczą szeregi organizacji.

1
21.07.2020 10:50

BUDŻET UE
 / 
Porozumienie w sprawie funduszu naprawczego. Złotówka zyskuje, euro spada

Rynek walut zareagował na porozumienie w sprawie unijnego budżetu. Choć niespodzianek nie ma, euro dzień zaczyna od spadku.

45
20.07.2020 13:48

UE
 / 
Szczyt UE bez przełomu. Premier Chorwacji pisze, że jest światełko w tunelu

Od soboty przywódcy państw Unii Europejskiej próbują dojść do porozumienia w temacie funduszu odbudowy, a więc wsparcia dla gospodarek dotkniętych kryzysem. W poniedziałek o 16 ponownie spotkają się, by kontynuować negocjacje.

05.07.2020 0:07

NEGOCJACJE
 / 
Negocjacje. Podstawowe techniki i zasady

Negocjacje to sztuka, która w biznesie jest wręcz kluczowa do osiągnięcia celu. Jak skutecznie negocjować? Jakie są techniki negocjacji?