Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zbigniew Kozak kandydatem PiS na prezydenta Starogardu Gd.

0
Podziel się

49-letni Zbigniew Kozak, gdyński poseł PiS, ma być kandydatem tej partii w
wyborach na prezydenta Starogardu Gd. (Pomorskie). W mieście tym od czterech lat rządzi polityk SLD
Edmund Stachowicz, który będzie ubiegał się o reelekcję.

bEiANdCd

49-letni Zbigniew Kozak, gdyński poseł PiS, ma być kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Starogardu Gd. (Pomorskie). W mieście tym od czterech lat rządzi polityk SLD Edmund Stachowicz, który będzie ubiegał się o reelekcję.

"Propozycję kandydowania na prezydenta w tym mieście złożyli mi poseł Andrzej Jaworski oraz pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim Hanna Foltyn-Kubicka. To bardzo miłe. Zgodziłem się. Nie boję się tego wyzwania" - powiedział w poniedziałek PAP Zbigniew Kozak.

Poseł PiS przyznał, że szczegółowe sprawy dotyczące Starogardu Gd. nie są mu znane. "To nie jest jednak takie ważne. Trzeba się znać na zarządzaniu. Uważam, że mam takie kwalifikacje. Jestem pracowity i umiem dobrać sobie fachowców i współpracowników. W swoim programie wyborczym postawię na gospodarkę, likwidację bezrobocia oraz lepsze wykorzystanie pieniędzy unijnych" - dodał.

bEiANdCf

Kozak podkreślił, że Starogard Gd. kojarzy mu się w sentymentalny sposób, ponieważ w mieście nad Wierzycą urodziła się jego matka.

Poseł wyjaśnił, że jego kandydaturę w wyborach na prezydenta Starogardu Gd. muszą jeszcze zaakceptować władze krajowe partii.

Od 2006 r. prezydentem Starogardu Gd. jest wiceprzewodniczący pomorskiego SLD 62-letni Edmund Stachowicz. Startował pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Edmunda Stachowicza. Podobnie będzie w tegorocznych wyborach. Komitet Stachowicza popiera m.in. SLD, ZNP oraz inne organizacje i stowarzyszenia społeczne.

Kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Starogardu Gd. będzie 33-letni socjolog Patryk Gabriel, kierownik administracyjny szkoły podstawowej nr 1 w tym mieście oraz dyrektor biura poselskiego posła PO Sławomira Neumanna.

bEiANdCl

W 21-osobowej Radzie Miasta Starogardu większość stanowią radni PO oraz PiS, dwóch reprezentuje komitet wyborczy Stachowicza, są też radni niezależni oraz reprezentujący stowarzyszenie kociewskie. (PAP)

rop/ mok/ jra/

bEiANdCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)