Notowania

solidarna polska
24.08.2012 16:10

Ziobro przeciwko MSZ. "Szkaluje wizerunek Polski"

Protestujemy przeciwko nieroztropnym, głupim działaniom ministra Radosława Sikorskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w liście do premiera Donalda Tuska domaga się reakcji szefa rządu na _ szkalujące wizerunek Polski _ działania MSZ. Chodzi o promowaną przez MSZ książkę _ Piekło wyborów _ opisującą postawę Polaków wobec Holokaustu.

O tym, że MSZ nakazało naszym placówkom dyplomatycznym promowanie książki _ Inferno of Choices _ (Piekło wyborów, Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2012) napisała na początku sierpnia _ Rzeczpospolita _. W książce mowa jest m.in. o polskich szabrownikach, o tym, jak Polacy pomagali Żydom za pieniądze, o antysemityzmie czy kolaboracji z Niemcami. MSZ broniło publikacji przekonując, że jest ona rzetelna, z szerokim materiałem źródłowym.

_ - Protestujemy przeciwko nieroztropnym, głupim działaniom ministra Radosława Sikorskiego. Kierujemy do premiera list z pytaniem, czy zamierza nadal akceptować tego rodzaju działania. Oczekujemy, że premier zajmie zdecydowane stanowisko kładąc kres promowaniu tego rodzaju paszkwilarskich, fałszujących rzeczywistość publikacji _ - oświadczył na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie Ziobro.

Zdaniem Ziobry, publikacja jest dowodem _ skrajnej nieodpowiedzialności, braku profesjonalizmu i ośmieszania się polskiej dyplomacji pod kierownictwem ministra Radosława Sikorskiego _.

Zdaniem Ziobry, MSZ angażuje się w promowanie książki, która _ w sposób nieprawdziwy nakreśla obraz Polski jako kraju zaangażowanego w działania antysemickie, sprzyjające zagładzie Żydów w okresie II wojny światowej _.

_ - Jeżeli polskie placówki dyplomatyczne mają swój wysiłek koncentrować na pokazywaniu Polski jaku kraju de facto odpowiedzialnego za Holokaust, to mamy do czynienia z rzeczą bez precedensu _ - przekonywał Ziobro.

Jak dodał, rządy krajów europejskich, które w czasie wojny współpracowały z Hitlerem _ wybielają karty swojej historii, ukrywają przed historykami swoje archiwa, aby nie pokazać obrzydliwej prawdy _, podczas gdy polski rząd, angażuje się nie tylko w promowanie dzieła, który ma niszczyć wizerunek Polski na świecie.

Lider SP przyznał, że w historii każdego państwa w czasie II wojny światowej były _ zdarzenia haniebne _, ale - przekonywał - _ w skali kraju możemy z podniesioną głową patrzeć na przeszłość _.

MSZ podkreśla, że w publikacji wielokrotnie pojawiają się informacje o karaniu śmiercią Polaków, którzy udzielali schronienia i pomocy Żydom, a także o tym, że polskie państwo podziemne karało szmalcowników i szabrowników. _ To rzetelna książka historyczna przygotowana przez znawców stosunków polsko-żydowskich _ - przekonywał rzecznik resortu Marcin Bosacki.

Czytaj więcej o polskiej prawicy w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/m20789.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/solidarna;polska;chce;komisji;sledczej;ws;amber;gold,19,0,1144595.html) Chcą komisji śledczej w sprawie Amber Gold Wniosek w tej sprawie - powiedział Ziobro - jeszcze w poniedziałek trafić ma do prokuratora generalnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/m129430.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/antoni;macierewicz;oskarza;i;ujawnia,21,0,1140245.html) Antoni Macierewicz oskarża i ujawnia Poseł PiS ogłosił, co było przyczyną katastrofy pod Smoleńskiem. A to jeszcze nie koniec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/m19013.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oskarza;tuska;o;przestepstwa;to;on;doprowadzil;do;katastrofy,147,0,1123219.html) Oskarża Tuska o przestępstwa. "To on doprowadził do katastrofy" Antoni Macierewicz doniesie na najważniejszych polityków Platformy. - _ Zawsze był nieudolny i teraz też tak jest _ - komentuje szef MSZ.
Tagi: solidarna polska, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz