Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
14.05.2010 19:32

Ziobro wskazany na szefa Rady Regionalnej PiS w Małopolsce

Eurodeputowany Zbigniew Ziobro został wskazany jako osoba, która będzie przewodniczącym Rady Regionalnej PiS w Małopolsce - dowiedziała się w piątek PAP od działaczy PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Eurodeputowany Zbigniew Ziobro został wskazany jako osoba, która będzie przewodniczącym Rady Regionalnej PiS w Małopolsce - dowiedziała się w piątek PAP od działaczy PiS. *

Dotychczasowy szef Rady Regionalnej PiS w Małopolsce Zbigniew Wassermann zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Zgodnie z zapisami statutu PiS przewodniczącym Rady Regionalnej zostaje prezes tego okręgu, na terenie którego w wyborach do Sejmu odnotowano największy procentowy wzrost poparcia dla PiS (najkorzystniejszą zmianę wyniku od ostatnich wyborów).

W Małopolsce byłby to Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza. Jednak prezesi Zarządów Okręgowych mogą jednomyślnie uzgodnić powierzenie funkcji przewodniczącego Rady Regionalnej innemu członkowi PiS - i tak się stało.

Ziobro nie chce wypowiadać się w sprawie tego, kto zostanie szefem w Małopolsce. "Nie mogę w tej chwili na temat mówić, w swoim czasie to zostanie zakomunikowane" - powiedział Ziobro PAP w piątek. "Ja jestem europosłem i to wszystko, co mogę powiedzieć" - dodał.

Jako kandydata PiS w wyborach na prezydenta Krakowa nieoficjalnie wymieniany jest Andrzej Duda, minister z Kancelarii Prezydenta. Kandydatura ta pojawiała się już w mediach. "Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ma być podjęta w najbliższym czasie" - powiedział PAP jeden z działaczy PiS w Małopolsce.(PAP)

wos/ mok/ bk/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz