Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w mediach publicznych, będzie nowa KRRiT

0
Podziel się:

Kluby sejmowe kandydatów do KRRiT mogą zgłosić do 15 lipca.

Zmiany w mediach publicznych, będzie nowa KRRiT
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do 15 lipca kluby sejmowe mają czas na zgłaszanie kandydatów na dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wybieranych przez Sejm - poinformował marszałek Bronisław Komorowski.

_ - Ze względu na decyzję Sejmu, Senatu i moją,24 czerwca wygasa kadencja wszystkich członków KRRiT. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, Sejm będzie musiał wybrać dwóch członków Rady _ - przypomniał Komorowski na środowym briefingu w Sejmie.

Jak dodał, kluby zostały już poinformowane, że od 24 czerwca płynąć będzie termin 21 dni na zgłoszenie kandydatur i _ ewentualnie dokonanie międzyklubowych konsultacji w sprawie wyboru członków KRRiT _.

Komorowski podkreślił, że termin zgłaszania kandydatur upłynie 15 lipca i jest możliwe wybranie członków Krajowej Rady na ostatnim posiedzeniu Sejmu w lipcu (20-13 lipca).

Wiceszef PO Waldy Dzikowski powiedział, że do tej pory w Platformie nie było żadnych rozmów ani decyzji w sprawie kandydatur do KRRiT. - _ Na chwilę obecną zajmujemy się wyłącznie kampanią wyborczą, a na inne sprawy przyjdzie czas po wyborach _ - zaznaczył. Jak dodał, kandydatury klubu PO do Krajowej Rady na pewno będą konsultowane z klubem PSL.

Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że jego klub nie podjął jeszcze decyzji, czy wystawi swoich kandydatów do KRRiT. _ - Mamy jeszcze dużo czasu. Będziemy o tym rozmawiali. Na razie mamy ważniejsze sprawy na głowie _ - podkreślił.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że nie ma decyzji, czy klub PiS zgłosi kandydatów na członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - _ Nie mamy złudzeń, że zostaną uwzględnione _- dodał.

Swych kandydatów planuje zaś zgłosić klub Lewicy, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy.

- _ Z toczonych rozmów można wnioskować, że będziemy zgłaszać swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji _ - powiedział dziennikarzom rzecznik SLD Tomasz Kalita.

W połowie czerwca Komorowski, jako pełniący obowiązki prezydenta, przychylił się do stanowiska Sejmu i Senatu, które odrzuciły sprawozdanie KRRiT za ubiegły rok. Tym samym KRRiT w obecnym składzie przestała istnieć. Członkowie Rady: Witold Kołodziejski, Barbara Bubula, Piotr Boroń, Tomasz Borysiuk, Lech Haydukiewicz będą pełnić swoje funkcje do czasu powołania następców.

Dwóch członków KRRiT wybiera Sejm, dwóch - prezydent i jednego - Senat.

Raport Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)