Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w PO osłabią pozycję Schetyny?

0
Podziel się

Sekretarz generalny zostanie w ten weekend pierwszym wiceszefem Platformy.

Zmiany w PO osłabią pozycję Schetyny?
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bEiorvoB

Nowy zarząd krajowy PO ma liczyć 25 osób, wejdzie do niego szef partii Donald Tusk, 16 szefów regionów i osiem osób, które wybierze Rada Krajowa Platformy. W skład zarządu nie wejdzie sekretarz generalny PO, ma to być od tej pory funkcja techniczno-organizacyjna.

Dotychczasowy sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna - teraz marszałek Sejmu - ma zostać pierwszym wiceprzewodniczącym partii.

Premier Donald Tusk zaproponował wstępnie jeszcze w sierpniu, aby zarząd został rozszerzony do 35 osób (z obecnych 14). Składałby się z 16 szefów regionów i 19 członków wybieranych przez Radę Krajową. Jednak po spotkaniach z szefami regionów zapadła decyzja, że zarząd będzie 25-osobowy.

bEiorvoD

[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t110905.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;skazany;na;marginalizacje;w;platformie,189,0,678333.html) Schetyna skazany na marginalizację w Platformie?

_ - Jest wspólnym uzgodnieniem, aby zarząd krajowy liczył 25 osób, składał się z przewodniczącego partii, 16 szefów regionów i ośmiu członków wybieralnych, których wskaże Rada Krajowa _ - powiedział Andrzej Halicki, przewodniczący PO na Mazowszu.

Aby zmienić liczbę członków zarządu potrzebna jest zmiana partyjnego statutu. Dokona jej w najbliższy weekend Konwencja Krajowa PO.

Ta sama Konwencja wybierze nowa Radę Krajową, a ta z kolei wybierze ośmiu członków nowego zarząd, a także wiceprzewodniczących partii - spośród wszystkich osób tworzących zarząd partii. Rada Krajowa zbierze się najprawdopodobniej 2 października.

bEiorvoJ

Poza zarządem znajdzie się sekretarz generalny Platformy. _ - Zmieniamy formułę organizacyjną partii. Sekretarz i skarbnik będą poza zarządem, będą to funkcje organizacyjno-techniczne. Sekretarz ma się zajmować organizacją struktur i kierowaniem biurem krajowym - to nie będzie już funkcja polityczna _ - mówi Andrzej Biernat, szef łódzkiej PO.

Grzegorz Schetyna jako sekretarz generalny był w partii niekwestionowanym _ numerem dwa _, po Tusku. Teraz ma zostać pierwszym wiceprzewodniczącym partii.

Media spekulowały do niedawna, że nowym sekretarzem generalnym zostanie Sławomir Nowak, ale ma on przejść do prezydenckiej kancelarii, gdzie będzie odpowiadał za kontakty z rządem i parlamentem. Nowak wejdzie do zarządu partii jako szef Platformy na Pomorzu.

SZEFOWIE PO W REGIONACH

bEiorvpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)