Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związkowcy i pracodawcy chcą natychmiastowych rozmów rząd- pracownicy ochrony zdrowia

0
Podziel się:

Związki zawodowe i organizacje pracodawców
reprezentowane w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
domagają się natychmiastowego podjęcia rozmów przez stronę rządową
z protestującymi pracownikami ochrony zdrowia.

Związki zawodowe i organizacje pracodawców reprezentowane w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych domagają się natychmiastowego podjęcia rozmów przez stronę rządową z protestującymi pracownikami ochrony zdrowia.

Jednocześnie Prezydium Trójstronnej Komisji oczekuje natychmiastowego spotkania z premierem. Zapowiada, że przedstawiciele strony społecznej będą oczekiwać na premiera w środę o godz. 21 w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie.

W oświadczeniu przesłanym PAP w środę, strona społeczna TK wyraziła "głębokie zaniepokojenie eskalacją konfliktu w służbie zdrowia i brakiem dialogu pomiędzy rządem i protestującymi".

Związkowcy i pracodawcy przypomnieli, że "w tej konkretnej sprawie Prezydium Trójstronnej Komisji, na wniosek strony społecznej, zwracało się w maju do Pana Premiera z wnioskiem o szybkie podjęcie rozmów ze środowiskiem medycznym".

"Nasz wniosek został zignorowany, a efekty tego zaniechania obserwujemy dzisiaj w formie eskalacji konfliktu, który zagraża pokojowi społecznemu w Polsce" - podkreślili.

We wtorek ulicami Warszawy przeszła kilkutysięczna manifestacja pracowników służby zdrowia. Po jej zakończeniu, kilkadziesiąt pielęgniarek rozpoczęło pikietę na jezdni przed kancelarią premiera. W środę rano policja usunęła pielęgniarki z jezdni. Kobiety nie zaprzestały protestu i kontynuują go na chodniku i trawniku. Przyłączają się do nich kolejni pracownicy służby zdrowia. Przyjazd zapowiedziały pielęgniarki z różnych regionów kraju.

Pielęgniarki w środowym zgłoszeniu do warszawskiego urzędu miasta wyraziły zamiar protestowania przed kancelarią premiera do 27 czerwca.(PAP)

bpi/ pz/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)