Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alior bank
29.01.2019 13:28

Alior Bank przejmuje SKOK Jaworzno. Wniosek trafił do UOKiK

Blisko 100 tys. klientów może pozyskać Alior Bank. Wszystko dzięki planowanemu przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Jaworzno". Wymagana jest jeszcze zgoda UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na rynku SKOK-ów będą kolejne zmiany właścicielskie. (Fot: Karolina Misztal/REPORTER)

Alior Bank wykonał kolejny krok w kierunku przejęcia kontroli nad SKOK Jaworzno. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) trafił wniosek o udzielenie zgody na finalizację transakcji. Jak wskazują urzędnicy, sprawa jest w toku.

Dzięki przejęciu Alior powiększy swoją bazę klientów o ponad 100 tys. Krzysztof Bachta, kierujący zarządem banku jest przekonany, że dotychczasowe doświadczenia z restrukturyzacjami SKOK-ów ułatwią utrzymanie relacji z członkami SKOK. Warto przypomnieć, że w latach 2014-2016 Alior przejął i przekształcił trzy kasy. Ponad 70 proc. członków przejętego wcześniej SKOK w Knurowie pozostało w Alior Banku.

Planowany proces przejęcia będzie odbywał się przy wsparciu udzielonym przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), z którym Alior Bank porozumiał się co do warunków finansowych restrukturyzacji podmiotu.

Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom

"Przejęcie SKOK Jaworzno przez Alior Bank wesprze ochronę stabilności rynku finansowego i zapewni pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach członków kasy. Dzięki transakcji członkowie SKOK-u Jaworzno zyskają także dostęp do szerokiej oferty produktowej Alior Banku" - czytamy w komunikacie banku.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Bank prowadzą działalność między innymi w zakresie usług leasingowych, usług informatycznych, factoringu i asset management. SKOK Jaworzno jest spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową świadczącą usługi finansowe w Polsce, wyłącznie na rzecz swoich członków (klientów).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: alior bank, alr, skok, jaworzno, uokik, fuzja, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2019

xyzPaństwowy Bank przejmuje za dofinansowanie SKOK z którego jakies "Zielone ludziki" wyprowadziły kasę. A przejmuje dlatego aby był mniej hałasu niż w … Czytaj całość

29-01-2019

1256ile do "interesu" dopłaci podatnik?

29-01-2019

skoczekja się wypisze ze skoku, do tej pory spokój z natrenctwem ofert itp a w skoku cisza spokój swoje robili i tyle

Rozwiń komentarze (4)