Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Bank Pocztowy bez prezesa. Robert Kuraszkiewicz zrezygnował

7
Podziel się:

Prezes Banku Pocztowego Robert Kuraszkiewicz złożył rezygnację z funkcji w zarządzie banku ze skutkiem na 9 czerwca 2020 roku, podał bank. 

Zmiana prezesa w Banku Pocztowym. Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska
Zmiana prezesa w Banku Pocztowym. Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska (Wikimedia Commons)

Robert Kuraszkiewicz związany był z Bankiem Pocztowym od czerwca 2016 r., kiedy to rozpoczął sprawować funkcję Członka Zarządu. Powołany na Wiceprezesa Zarządu w lipcu 2017 r.

Od stycznia 2019 r. jednocześnie pełnił obowiązki Prezesa Zarządu i funkcję Wiceprezesa Zarządu. Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu w czerwcu 2019 r. Po niespełna roku postanowił zrezygnować z zajmowanej funkcji.

Bank nie podał przyczyn odejścia Kuraszkiewicza. Nie wiadomo też, kto przejmie jego obowiązki do czasu wyłonienia kolejnego prezesa.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza finansowa zwiększy <a href="https://money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie-finanse-publiczne-dlug-polski,11,0,2408459.html">dług publiczny</a>. Prezes PFR: "to się opłaci"

Zmiany w Banku Pocztowym to kolejna w ostatnich tygodniach roszada na czele państwowego banku. Zaczęło się od zmian w Banku Pekao, gdzie pod koniec kwietnia rządy objął były wiceminister Leszek Skiba. Zastąpił na tym stanowisku Marka Lusztyna, który stanowiskiem nie zdążył się nacieszyć. Przejął je bowiem od Michała Krupińskiego pod koniec 2019 roku.

Sam Lusztyn krótko po nominacji Skiby najpierw wrócił na fotel wiceprezesa, a kilka dni temu poinformował o odejściu ze spółki. Bank opuści z końcem czerwca po kilkunastu latach pracy.

Z kolei w radzie nadzorczej Pekao również doszło do zmian. W maju dymisję złożyli wszyscy członkowie rady, a przy powołaniu nowej znalazło się miejsce dla Małgorzaty Sadurskiej, byłej szefowej kancelarii Andrzeja Dudy, która od kilku lat zasiadała w zarządzie PZU.

W połowie maja doszło również do zmiany na fotelu prezesa innego państwowego banku. Prezesem Aliora przestał być Krzysztof Bachta, a jego miejsce zajęła Iwona Duda. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Teraz dochodzi do kolejnej zmiany w państwowym banku. Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
majkas
4 lata temu
ja dalej czekam na wyjaśnienie sprawy mojego brata,byłego klienta banku, którego byli pracownicy banku w Jaśle okradali i naciągali na dziwaczne kredyty.Pracownicy po jego śmierci zniknęli i nastała cisza.Taki to bank.Inna sprawa, to polisy ubezpieczeniowe,po paru latach pobierania składek, twierdzą, że ubezpieczyciel się wycofał a ubezpieczyciel twierdzi że to bank zrobił.Taki to skok na kasę,mama skończyła już 87 lat i indywidualnie nie może kontynuować ubezpieczenia.proste ? proste.Mama dalej jest klientem banku, niestety w pewnym wieku trudno jest ją przekonać, żeby uciekała bo nie wiadomo jeszcze co bank wymyśli.Niestety takie mamy przykre doświadczenia z pocztowego banku w Jaśle,
majkas
4 lata temu
Miał już dość tych bankowych przekrętów i zwiał, czy może bał się że odbiorą co miał.
Zdziwiony
4 lata temu
Biedny MIŚ doprowadzil bank do ruiny i zrezygnowal. W normalnym panstwie zostalby pociagniety do odpowiedzialnosci i nie moglby chowac glowy w piasek i grac obrazonego
logiczny
4 lata temu
Rezygnują z miliomów ? Dlaczego ? Nie mogą wiedzieć co niesie powyborcza rzeczywistość !!!
Lech
4 lata temu
Zmarnują te banki jak stadniny koni i wiele innych państwowych spółek. Dlatego przeniosłem konto do Santandera SA