Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Marek Lusztyn złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Pekao. Odchodzi po wielu latach

3
Podziel się:

Marek Lusztyn złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa banku Pekao ze skutkiem od 30 czerwca. Do tego czasu będzie kierować pionem zarządzania ryzykami w instytucji.

Marek Lusztyn pozostanie w Banku Pekao do końca czerwca.
Marek Lusztyn pozostanie w Banku Pekao do końca czerwca. (PAP, Radek Pietruszka)

Dodatkowy miesiąc, który przepracuje Marek Lusztyn ma zapewnić "zachowanie ciągłości podejmowania decyzji" i umożliwić radzie nadzorczej wybór następcy, o czym poinformował bank Pekao w komunikacie, który cytuje Polska Agencja Prasowa.

Marek Lusztyn był wiceprezesem Pekao odpowiedzialnym za ryzyko od 2017 roku. Po rezygnacji z funkcji prezesa banku przez Michała Krupińskiego w listopadzie 2019 roku, Lusztyn został prezesem Pekao.

Bankiem kierował do 22 kwietnia 2020 roku, kiedy to na stanowisku prezesa zastąpił go Leszek Skiba. Lusztyn wrócił wtedy na swoje poprzednie stanowisko. Jak podaje bank w komunikacie, nowy-stary wiceprezes blisko współpracował z nowym prezesem nad "kontynuacją rozpoczętych projektów".

Zobacz także: Zobacz też: PGNiG chce odzyskać od Gazpromu ponad 6 mld zł. Kwieciński: jest szansa

- To w dużym stopniu dzięki Markowi oraz jego zespołowi mamy bank dobrze przygotowany na trudne czasy, w których w związku z pandemią znalazła się gospodarka. Osobiście zawsze będę Markowi wdzięczny za współpracę w tych ostatnich tygodniach. Wspólnie zaprezentowaliśmy rynkowi dobre wyniki pierwszego kwartału oraz podsumowaliśmy działania Banku w 2019 roku - powiedział p.o. banku Pekao Marek Skiba, cytowany w komunikacie

- Prowadzone przez niego projekty zostały zakończone. To wsparcie Marka dla rozpoczętych procesów było ważne dla wszystkich akcjonariuszy i zarządu - dodał Skiba. Jego wypowiedź cytuje PAP.

Sam Marek Lusztyn w komunikacie podkreślił, że przez 20 lat pracy w Pekao udało mu się zbudować "znakomity zespół zarządzający ryzykiem, który gwarantuje utrzymanie dotychczasowej dobrej praktyki podejścia do zarządzania ryzykami w Banku".

Dodał, że wyniki osiągane przez bank potwierdzają, że obrana została właściwa polityka. Wyraził też przekonanie, że zostawia on bank "przygotowany na ciężkie czasy i ze znakomitym zespołem".

Nie podano natomiast przyczyn podjętej decyzji przez Marka Lusztyna.

To kolejna zmiana kadrowa w banku Pekao. Niedawno w money.pl informowaliśmy, że w trakcie jednego wieczoru wszyscy członkowie rady nadzorczej banku Pekao S.A. złożyli rezygnacje. Szybko została skompletowana nowa rada nadzorcza, w skład której weszła m.in. Małgorzata Sadurska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Ryszard
4 lata temu
Przed wypadem nowi oddelegowani prezesi z PiSu musza się nachapać. Koniec już bliski.
Wrona
4 lata temu
Kolejna niepokojącą zmiana
uran
4 lata temu
Fachowcy muszą odejść by zrobić miejsce niezgułom... Fachowcy "Gotowanie ziemiaków" YT lata 70