Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zaskakująca zmiana w nocy. Cała rada nadzorcza Pekao z dymisją

99
Podziel się:

We wtorek późnym wieczorem wszyscy członkowie rady nadzorczej banku Pekao S.A. złożyli rezygnację. Powód? Według oficjalnego komunikatu: wątpliwości co do liczenia kadencji rady i "względy ostrożnościowe".

Rada nadzorcza Banku Pekao złożyła we wtorek wieczorem rezygnację z zajmowanych stanowisk
Rada nadzorcza Banku Pekao złożyła we wtorek wieczorem rezygnację z zajmowanych stanowisk

"Wszyscy członkowie rady nadzorczej Banku Pekao wspólnej kadencji kończącej się w 2020, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji" - czytamy w komunikacie banku.

Rezygnacja nastąpiła z dniem Zwyczjanego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy banku. Czyli 22 maja. Właśnie w piątek o 11 ma się odbyć WZA.

Rezygnację złożyli przewodniczący Grzegorz Janas, wiceprzewodniczący Joanna Dynysiuk oraz Stanisław Ryszard Kaczoruk, a także sekretarz rady Paweł Stopczyński.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Zrezygnowali również pozostali członkowie rady: Sabina Bigos-Jaworowska, Justyna Głębikowska-Michalak, Michał Kaszyński oraz Marian Majcher.

Wszystkim wymienionym osobom kadencja kończyła się w 2020 roku. Właśnie stąd taka decyzja. "Bez obaw, organ nadzorczy działa. W piątek WZA i wybór nowej RN. Rezygnacje formalne, bo spór prawniczo-doktrynalny, kiedy koniec kadencji" - napisał na Twitterze prezes Pekao Leszek Skiba.

"Przyczyną rezygnacji były względy ostrożnościowe, tzn. pojawiające się w doktrynie prawa oraz orzecznictwie wątpliwości dotyczące okresu liczenia mandatu i kadencji członka rady nadzorczej, w szczególności rozumienia ostatniego pełnego roku pełnienia funkcji" - czytamy z kolei w komunikacie giełdowym Banku Pekao.

Czy wszyscy członkowie zostaną powołani na kolejną kadencję rady podczas WZA? Tego na razie nie wiadomo. Jasne jednak jest, że właśnie wybór nowej rady jest jednym z punktów porządku obrad.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego półrocza w banku Pekao doszło dwukrotnie do niespodziewanej zmiany na fotelu prezesa. Pod koniec listopada Michała Krupińskiego zastąpił wówczas Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(99)
Kazio
3 lata temu
Jak ktoś jest rozsądny to zrezygnowałby szybko z tego Banku,który i tak nie ma nic pozytywnego do zaoferowania.
FiFi
4 lata temu
Co by tu jeszcze spiep....?
OK
4 lata temu
I wezmą złodzieje po parę milionów odprawy albo już wzieli
PiS Wszystko ...
4 lata temu
Czego się te nieudaczniki z PiSu nie dotkną to Spierre Dollą.
a kiedy upade...
4 lata temu
No to teraz wszystie piSSowskie pociotki kumple no i oczywiście złodzieje, szykujcie sie na te stanowiska. Przecież nam to sie nalezało.KŁSAMSZCZYDŁO
...
Następna strona