Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
DS
|
aktualizacja

Bank Pekao ma nową radę nadzorczą. Na liście pojawiła się Małgorzata Sadurska

503
Podziel się:

Kilka lat temu było głośno o przejściu szefowej kancelarii prezydenta do zarządu PZU. Teraz Małgorzata Sadurska trafiła do razy nadzorczej innej państwowej spółki - Banku Pekao. Po tym, jak kilka dni temu cała rada złożyła rezygnacje.

Małgorzata Sadurska była szefową kancelarii prezydenta.
Małgorzata Sadurska była szefową kancelarii prezydenta. (Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej , Wikimedia Commons)

We wtorek późnym wieczorem okazało się, że zupełnie niespodziewanie wszyscy członkowie rady nadzorczej Banku Pekao złożyli rezygnacje. Powód? Według oficjalnego komunikatu: wątpliwości co do liczenia kadencji rady i "względy ostrożnościowe".

Szybko poznaliśmy nową listę nazwisk. Wśród dziewięciu członków jest "stara" szóstka i trzy nowe osoby - wszystkie z zarządu PZU, a więc głównego udziałowca Pekao. W trójce tej znalazła się Małgorzata Sadurska, o której kilka lat temu było bardzo głośno.

Zanim w 2017 roku trafiła do PZU, przez 10 lat była posłem i przez 2 lata szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Awans na bardzo dobrze płatne stanowisko w państwowej spółce wywołał burzę. Zarzucano wtedy Sadurskiej brak jakiegokolwiek doświadczenia w biznesie. Wcześniej kojarzona była głównie z bardzo aktywnej działalności w kwestiach związanych z kościołem katolickim.

Zobacz także: 1000+ na wakacje. Bon turystyczny bez podatku

Marek Suski, pytany dlaczego Sadurska trafiła do państwowego giganta, odpowiedział: "A dlaczego nie? W zarządzie PZU potrzebny jest ktoś, kto zna program PiS".

Oprócz Sadurskiej, z PZU nominację do rady nadzorczej w Pekao dostali Beata Kozłowska-Chyła (p.o. prezesa) i Marcin Eckert.

Z poprzedniego składu zostali Sabina Bigos-Jaworowska, Michał Kaszyński, Joanna Dynysiuk, Marian Majcher, Stanisław Ryszard Kaczoruk i Justyna Głębikowska-Michalak.

W komunikacie Pekao czytamy, że "zgodnie ze złożonymi oświadczeniami, żaden z członków Rady Nadzorczej Banku nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Banku, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu".

autor: DS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(503)
heh
4 lata temu
Mam nadzieję że pojawi się normalny rząd i każdemu kto dostał stołek bez rzetelnego konkursu odbierze nie tylko stanowisko ale też wszystko co zarobił w tym czasie, plus kara więzienia za niszczenie gospodarki
towarzysz bry...
4 lata temu
Nie jest to ta pani która służyła u developera w piwnicy łapiąc pająki bo się podobno ich naczelnik brylant bardzo boi ?
Lech
4 lata temu
Chciałbym w BIZNES czytać poważne wiadomości biznesowe, a nie polityczna zjadliwe ploteczki.
luna
4 lata temu
widzicie jak to składnie przebiega? Oczy otwierają się pomału, czy wciąż zamknięte?
ona
4 lata temu
Premia i Stołek. Dojna zmiana jak szarańcza pożera wszystko co spotka na swojej drodze. Potem leci dalej na nowe pole.
...
Następna strona