Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
małgorzata sadurska
25.05.2020 08:12

Bank Pekao ma nową radę nadzorczą. Na liście pojawiła się Małgorzata Sadurska

Kilka lat temu było głośno o przejściu szefowej kancelarii prezydenta do zarządu PZU. Teraz Małgorzata Sadurska trafiła do razy nadzorczej innej państwowej spółki - Banku Pekao. Po tym, jak kilka dni temu cała rada złożyła rezygnacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej , Wikimedia Commons)
Małgorzata Sadurska była szefową kancelarii prezydenta.

We wtorek późnym wieczorem okazało się, że zupełnie niespodziewanie wszyscy członkowie rady nadzorczej Banku Pekao złożyli rezygnacje. Powód? Według oficjalnego komunikatu: wątpliwości co do liczenia kadencji rady i "względy ostrożnościowe".

Szybko poznaliśmy nową listę nazwisk. Wśród dziewięciu członków jest "stara" szóstka i trzy nowe osoby - wszystkie z zarządu PZU, a więc głównego udziałowca Pekao. W trójce tej znalazła się Małgorzata Sadurska, o której kilka lat temu było bardzo głośno.

Zanim w 2017 roku trafiła do PZU, przez 10 lat była posłem i przez 2 lata szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Awans na bardzo dobrze płatne stanowisko w państwowej spółce wywołał burzę. Zarzucano wtedy Sadurskiej brak jakiegokolwiek doświadczenia w biznesie. Wcześniej kojarzona była głównie z bardzo aktywnej działalności w kwestiach związanych z kościołem katolickim.

1000+ na wakacje. Bon turystyczny bez podatku

Marek Suski, pytany dlaczego Sadurska trafiła do państwowego giganta, odpowiedział: "A dlaczego nie? W zarządzie PZU potrzebny jest ktoś, kto zna program PiS".

Oprócz Sadurskiej, z PZU nominację do rady nadzorczej w Pekao dostali Beata Kozłowska-Chyła (p.o. prezesa) i Marcin Eckert.

Z poprzedniego składu zostali Sabina Bigos-Jaworowska, Michał Kaszyński, Joanna Dynysiuk, Marian Majcher, Stanisław Ryszard Kaczoruk i Justyna Głębikowska-Michalak.

W komunikacie Pekao czytamy, że "zgodnie ze złożonymi oświadczeniami, żaden z członków Rady Nadzorczej Banku nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Banku, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu".

autor: DS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: małgorzata sadurska, pekao, rada nadzorcza, wiadomości, giełda, kadry
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2020

wojoRozmodlona , lekko ograniczona pulchna dziewica.....na wolnym rynku nikt by nie zatrudnil do ZERO !

23-05-2020

DomiBo wszystko co ma początek ma też i koniec pisowscy towarzysze ha ha .Pozdrawiam

24-05-2020

bolo IIIA komu mieli dać stołek? Platformie, która tylko zieje jadem.

Rozwiń komentarze (503)