Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Banki podsuwają do podpisu oświadczenia. "Sprawa może skończyć się w sądzie"

- Wakacje kredytowe to pomoc udzielana na oświadczenie. My oświadczamy, że one nam się należą - mówił w programie "Newsroom" WP Maciej Samcik, założyciel bloga subiektywnieofinansach.pl. - Deklarujemy, że kredyt w złotówkach został zaciągnięty dla zaspokojenia naszych potrzeb mieszkaniowych. To oświadczenie ma w różnych bankach różną treść i są takie banki, w których podpisanie oświadczenia może nas narazić na odpowiedzialność karną. Są bowiem osoby, które wzięły kredyt refinansowy, czyli poszły do drugiego banku, by zamienić sobie drogi kredyt na nieco tańszy. To oznacza, że nie wzięły kredytu na cele mieszkaniowe. Ale jeśli spojrzeć na to szerzej, to klient poszedł po kredyt refinansowy po to, by mieć gdzie mieszkać. Gdyby nie znalazł tańszego kredytu, nie byłoby go stać na mieszkanie. Powstaje pytanie: czy to nas kwalifikuje pod wakacje kredytowe, czy nie? Różnie banki do tego podchodzą i są duże wątpliwości, czy podpisać oświadczenie, czy ryzykować....

rozwiń
0
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
KOMENTARZE
(12)
Senior
miesiąc temu
BOŚ BANK w swoim oświadczeniu zawarł warunek- utraty pracy. Jeśli nie utraciłem pracy to wakacje kredytowe nie należą się. To dla kogo te wakacje kredytowe????
Buczek
miesiąc temu
Ktoś kto wymyślił karty płatnicze zasługuje na uznanie ale hieny bankowe powinny usłyszeć od "Rządu" że opłata za prowadzenie konta jest gratis. Hieny dają kredyty z pieniędzy które były nieoprocentowane . Dzisiejsze procenty to robienie z ludzi kretynów. Wykorzystywanie wpłat za pensję, emeryturę, rentę itp to nic innego jak dobrowolny przymus pod egidą "rządu". Żenada i dranstwo. Szkoda tylko ludzi którzy stracą pracę w bankach bo mam nadzieję że część z tych hien wycofa się z rynku /nie upadnie/. Kiedyś było by to spekulanctwo /karane/ dziś bankowi biznesmeni - ochyda. Bankowe hieny.
jaro
miesiąc temu
I bardzo słusznie. Ustawa dotyczy kredytów hipotecznych "na własne potrzeby mieszkaniowe". Jak ktoś sobie brał kredyt na inwestycję to niech teraz spłaca, a nie żadne przerwy. A jak ktoś nakłamał w oświadczeniu dla osiągnięcia korzyści materialnej to do paki!
człowiek woln...
miesiąc temu
Ja do banków nie chodzę w ogóle bo nie mam takiej potrzeby . Kredytów nie biorę a wypłatę dostaję do ręki , Nie mam konta i nie chcę mieć z bankami nic wspólnego I nie muszę się martwić że ktoś mi się włamie na konto że raty kredytów drożeją . itd itp .
Ji8kncdwerr
2 miesiące temu
Banksterzy robią co chcą w Polsce!!!!!!!!! KIEDY to się skończy???? Proponuję milionowe kary dla lichwy jak na zachodzie!!!!!!!!!!