Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

Banki przygotowane na wielką akcję. "Od piątku zaczynamy"

28
Podziel się:

Banki będą przygotowane, by od piątku zacząć przyjmować elektronicznie wnioski o udzielenie wakacji kredytowych i tylko lokalnie, i przejściowo może się okazać, że bankowość elektroniczna nie będzie do tego dostosowana - poinformował wiceprezes ZBP Tadeusz Białek.

Banki przygotowane na wielką akcję. "Od piątku zaczynamy"
Banki zaczynają przyjmować wnioski o wakacje kredytowe od piątku. (Licencjodawca, Bartlomiej Magierowski)

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące wakacji kredytowych? Napisz do nas: pytanie@money.pl

- Wniosek musi być złożony przed datą zapadalności raty kredytowej. Banki miały bardzo krótki czas do wdrożenia zmian technologicznych służących wprowadzeniu tych rozwiązań, więc może pojawić się sytuacja, że (...) bank może z powodów technologicznych oczekiwać złożenia każdorazowego wniosku na dany okres. To nie jest niezgodne z ustawą (...) Kwestie technologiczne nie wpływają na możliwość skorzystania z wakacji - powiedział Białek.

Wakacje kredytowe. Banki są gotowe od piątku na składanie wniosków

- Zasadniczo banki będą przyjmować wnioski elektronicznie, aczkolwiek w ramach bankowości lokalnej może być taka przejściowa sytuacja, że bankowość elektroniczna nie będzie dostosowana. Z informacji, które posiadamy, wynika, że absolutna większość banków będzie przygotowana na obsługę elektroniczną wniosków - dodał.

W postępowaniach wyjaśniających zbada m.in.: czy i jak banki informują konsumentów o wakacjach kredytowych, zweryfikuje także, czy banki na czas uruchomiły możliwość składania wniosków, w tym elektronicznie.

UOKiK podał, że pod jego lupą znalazło się 16 banków, które obsługują złotowe kredyty hipoteczne: Alior Bank, Bank Handlowy, Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, Pekao, Bank Polskiej Spółdzielczości (Grupa BPS), BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Pekao Bank Hipoteczny, PKO Bank Hipoteczny, PKO BP, Santander Bank Polska i SG Bank.

Ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe wchodzi w życie w piątek 29 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
banki
kredyty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Uuio
2 miesiące temu
Komu te wakacje potrzebne na kredyt to wielka sciema
ktors
2 miesiące temu
jeśli za lipiec ktoś płacił w lipcu X zł, a teraz dokładnie te same X zł za sierpień ma możliwość zapłacić we wrześniu to za sierpień bank dostanie ratę tylko po prostu z wydłużonym terminem płatności - jeśli to jest problem i jakiś koszt to już pojawiłyby się oferty obniżenia oprocentowania np. w sierpniu 6% zamiast 10% i bank zyskałby do końca kredytu brak przesunięcia terminu płatności a klient jednorazowo niższą ratę, ale brak ofert oznacza, że przesunięcie zapłaty w czasie nie jest kosztem dla którego warto było by wyjść z własną ofertą do klientów aby nie korzystali z wakacji kredytowych...
Ok PIS
2 miesiące temu
Sie wie. Idziemy na wakacje. Brawo PIS Wspaniałý pomysł. Kocham PIS.
jas
2 miesiące temu
A wakacje na kredyt na działkę budowlaną? Nie mam jeszcze domu, dopiero czekam na kredyt, ale mam kredyt na działkę.
zorro
2 miesiące temu
Mam cztery kredyty, rozumiem, że w każdym banku mam wakacje kredytowe?
...
Następna strona