Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

Banki w czerwcu zarobiły mniej niż w maju. Nowe dane NBP

15
Podziel się:

11,59 mld zł - taki był wynik netto sektora bankowego w czerwcu 2022 r., wynika z danych NBP. Tym samym wynik banków zmniejszył się w ujęciu miesiąc do miesiąca, czyli wobec maja.

Banki w czerwcu zarobiły mniej niż w maju. Nowe dane NBP
Banki w czerwcu miały gorszy wynik netto niż w maju - wynika z danych NBP (Adobe Stock, Damian Hetman)

Na koniec czerwca zysk netto banków wyniósł 11,59 mld zł wobec 12,9 mld zł na koniec maja - wynika z opublikowanych w czwartek przez Narodowy Bank Polski danych.

Wynik banków w czerwcu 2022 r. - dane NBP

Przychody odsetkowe banków po 6 miesiącach wyniosły prawie 49,5 mld zł (w stosunku do maja wzrosły o prawie 10,7 mld zł), zaś koszty odsetkowe wyniosły niespełna 12,4 mld zł (wzrosły do maja o 3,5 mld zł).

Przychody banków z opłat i prowizji po 6 miesiącach 2022 r. wyniosły 12,1 mld zł i były większe niż na koniec maja o przeszło 2,1 mld zł.

Obecnie banki szykują się na obsługę wakacji kredytowych - jak informowaliśmy, w ciągu pierwszych dni spłynęły w tej sprawie tysiące wniosków. Według szacunków, koszt wakacji kredytowych dla sektora bankowego to nawet 15-20 mld zł. Największy bank w Polsce - PKO BP - wyliczył, iż rządowe rozwiązanie będzie go kosztować ok. 3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Taki jeden
2 tyg. temu
No cóż całkowicie darmowa kasa dla banków się skończyła, ale nadal mają raj.
Spekulant
2 tyg. temu
To normalne, raj w postaci całkowicie darmowej kasy skończył się dla Banków. Takich żniw jak przy zerowych stopach procentowych już nie ma, ale to wciąż raj dla banków, bo oprocentowanie nadal grubo jest poniżej inflacji.
goodwill
2 tyg. temu
PKO straci 3 mld zł? Czyli tyle zarabia na samych odsetkach od kredytów w 3 miesiące. Za takie same kwoty lokat, z których bank korzysta, płaci w tym czasie ok. 0,5 mld zł. Prezesowi zabraknie na nowe lamborghini?
qwe
2 tyg. temu
Trzeba dodrukować i im dać, niezwłocznie.
Glapatopała
2 tyg. temu
Jaszczomb rób coś !