Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Banki zwrócą klientom 1,5 mld zł. mBank, Santander czy Alior już to robią

63
Podziel się:

Klienci 14 banków mogą liczyć na proporcjonalny zwrot opłat za wcześniej spłacony kredyt konsumencki lub pożyczkę zgodnie z metodą liniową - wskazuje UOKiK.

Spłaciłeś wcześniej kredyt lub pożyczkę? Możesz liczyć na zwrot od banku.
Spłaciłeś wcześniej kredyt lub pożyczkę? Możesz liczyć na zwrot od banku. (money.pl)
bELoOwDF

Spłaciłeś wcześniej kredyt lub pożyczkę? Możesz liczyć na zwrot od banku. Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przy obliczaniu kwoty banki powinny zastosować metodę liniową.

Polega ona na tym, że wszystkie koszty dzielone są przez liczbę dni kalendarzowych, w których miała obowiązywać umowa. Wynik mnoży przez liczbę dni, o które skrócono okres kredytowania i tę kwotę powinna oddać konsumentowi - tłumaczy UOKiK.

Zobacz także: Obejrzyj: Walka z nieuczciwymi firmami trwa. Wcisną ci wszystko
bELoOwDH

Zwrotów mogą wyczekiwać klienci 14 banków, w tym: Alior Bank, BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank, Millennium Bank, Nest Bank, PKO BP, Pekao SA, Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank i Volkswagen Bank Polska.

"Oczekujemy, że Plus Bank oraz Bank Handlowy także jak najszybciej dostosują swoją praktykę do zaleceń Urzędu" - zaznacza UOKiK. Łączna kwota, jaką sektor bankowy ma do zwrotu to około 1,5 mld zł.

bELoOwDN

– Odbyłem wiele spotkań z branżą finansową, podczas których mówiłem o tym, że przy obliczaniu zwrotu powinno się stosować metodę liniową, która jest zrozumiała dla konsumentów, przejrzysta i sprawiedliwa. Takie stanowisko przekazałem bankom i firmom pożyczkowym w toku prowadzonych działań. Branża przyjęła postulowaną przez Urząd liniową metodę rozliczeń. Konsumentów zachęcam do składania reklamacji, aby jak najszybciej odzyskać pieniądze – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELoOwEi
banki
kredyty
KOMENTARZE
(63)
John
rok temu
"Oczekujemy, że Plus Bank oraz Bank Handlowy także jak najszybciej dostosują swoją praktykę do zaleceń Urzędu" To może niech coś zrobią w tej kwestii, bo na oczekiwaniu może się skończyć.
obiektywny
rok temu
A kto kazał brać kredyty frankowe? ktoś pistolet do skroni przystawiał ? ludzie mają swój mózg? Niestety, nie.
tm bankierem
rok temu
był też dzisiejszy kochany Prezes -Premier /BZWBK/
bELoOwEj
ania
rok temu
widziała gały co brały
Anonim
rok temu
W mBanku zwroty prowizji działają sprawnie, mają odpowiedni wniosek do złożenia w systemie. Pieniądze przelane za moment na konto bankowe.
...
Następna strona