Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Długi weekend. Uwaga na przelewy. Te dotrą dopiero w poniedziałek

0
Podziel się:

Planujesz robić przelewy w długi weekend? 6 stycznia to dzień wolny od pracy, a to oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, który obsługuje przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w funkcjonowaniu. Pieniądze przelane po godz. 16 dotrą do odbiorcy dopiero w poniedziałek. W przypadku płatności terminowych warto się pospieszyć lub skorzystać z opcji Express Elixir.

Długi weekend. Uwaga na przelewy. Te dotrą dopiero w poniedziałek
Planujesz robić przelewy w długi weekend? 6 stycznia to dzień wolny od pracy, a to oznacza, że system rozliczeniowy Elixir ma przerwę (Adobe Stock)

Elixir to obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce.

Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.30, 13.30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

To oznacza, że przelewy, które zrobimy w czwartek, 5 stycznia po godz. 16, dotrą na konta odbiorców dopiero w poniedziałek, 9 stycznia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Michał Stawecki, Dyrektor Marketingu, Mennica Apart

Express Elixir działa nawet w święta. Ale jest dodatkowo płatny

W dni świąteczne można jednak wykonywać przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir, który działa w trybie ciągłym i jest dostępny dla klientów banków także w weekendy i święta. W większości banków taki przelew jest dodatkowo płatny. W zależności od banku i rodzaju posiadanego konta kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Informacje o dostępności usługi w poszczególnych bankach dostępne są na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, będzie funkcjonował 6 grudnia zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)