Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany przez Santander Bank Polska S.A.

Gdy liczy się czas. Co to jest przelew natychmiastowy?

3
Podziel się

Już w ciągu kilku minut Twoje pieniądze mogą znaleźć się na rachunku odbiorcy. Natychmiastowy przelew (polecenie przelewu) można zrobić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Przelewy natychmiastowe można zrobić każdego dnia, jednak nie do każdego banku i do określonych limitów.

Gdy liczy się czas. Co to jest przelew natychmiastowy?
bEpGbmnF

Zdarza się, że nie zapłaciłeś rachunków w terminie albo spłacasz kredyt i każdy dzień zwłoki to dla Ciebie dodatkowe opłaty? A może robisz zakupy przez internet i chcesz, żeby płatność natychmiast trafiła na konto sprzedawcy? A może dzwoni do Ciebie syn studiujący w innym mieście i prosi o przysłowiowe parę groszy, gdyż skończyła mu się gotówka? Z pomocą przyjdzie Ci przelew natychmiastowy. Pozwoli on na ekspresowe przekazanie pieniędzy na konto odbiorcy, który otrzyma je już w ciągu kilku minut. Nie ma znaczenia, czy chcesz przelać pieniądze w święto, w środku nocy czy w weekend. O każdej porze dociera tak samo szybko!

Świat pędzi coraz szybciej i choć pandemia sprawiła, że życie na moment zwolniło, liczą się natychmiastowe efekty działania. Przelew natychmiastowy to rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą zwlekać z przekazaniem pieniędzy odbiorcy.

Wystarczy kilka minut!

Banki przekazują sobie pieniądze za pomocą przelewów zwykłych, w trzech sesjach wychodzących i przyjmujących. W określonych godzinach jeden bank wysyła przelewy zlecone i księguje pieniądze z przelewów przychodzących. Ostatnia sesja ma miejsce między godziną 17.00 a 18.00. Dlatego, kiedy zlecisz przelew po tej godzinie, bank może wysłać pieniądze następnego dnia roboczego.

bEpGbmnH

Przelewy zwykłe są księgowane tylko w dni powszednie. Jeśli więc dyspozycję złożysz wieczorem, to przelew będzie zrealizowany dopiero następnego dnia, a gdy złożysz dyspozycję w piątek wieczorem, to odbiorca otrzyma pieniądze dopiero w poniedziałek rano.
W przypadku przelewu natychmiastowego jest inaczej. Środki księgowane są w czasie rzeczywistym. Nie musisz czekać na sesje wychodzące i przychodzące.

Jak zlecić przelew natychmiastowy?

Przelew natychmiastowy zrobisz w swojej bankowości internetowej, za pomocą aplikacji mobilnej lub w placówce banku. Przelew natychmiastowy zlecasz tak samo jak przelew zwykły. Wybierasz odpowiednią opcję przed wysłaniem pieniędzy do odbiorcy.

Przelewy natychmiastowe można zrealizować w systemie BlueCash lub Express Elixir. Nad bezpieczeństwem realizacji przelewów czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa. Jeśli wysyłasz przelew korzystając z BlueCash, na rachunku w banku odbiorcy nie widać danych nadawcy i tytułu przelewu. W polu „Nadawca” pojawia się Blue Media S.A., a dane nadawcy widoczne są w polu „Tytułem”.

bEpGbmnN

Jak zrobić przelew natychmiastowy?

Możesz zlecić przelew natychmiastowy, jeśli:
· odbiorca ma rachunek w banku, który uczestniczy w systemie rozliczeniowym Express ELIXIR lub BlueCash,
· przelew natychmiastowy jest realizowany z rachunku klienta w złotówkach na rachunek w innym banku krajowym.

Nie można wykonać przelewu natychmiastowego do urzędu skarbowego, ZUSu i organów celnych.

Zwróć też uwagę na limity kwot, które możesz przelać. W Santander internet z opcją Express Elixir przelejesz maksymalnie 5 tys. zł, a z BlueCash 20 tys. zł.

bEpGbmnO

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Konto osobiste i Konto Jakie Chcę to rachunki płatnicze. Przelew natychmiastowy to polecenie przelewu. Santander internet/mobile, aplikacja mobilna, Santander Online to usługa bankowości elektronicznej.
Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz regulamin promocji dostępne są na santander.pl.

bEpGbmoi
Artykuł sponsorowany przez Santander Bank Polska S.A.
KOMENTARZE
(3)
Ja...
rok temu
Najszybszy przelew jest pod sklepem. Wystarczy tylko butelkę przyłożyć do ust i odpowiednio przechylić.
lucek
rok temu
w banku z żubrem biorą za to 5 pln!!!!!
Happy boy
rok temu
Nie wiem dlaczego jest taka roznica w bankowsci w polsce i UK. W polsce zawsze jakies problemy, opoznienia cos nie tak. W uk nie ma takich problemow.Wysylane pieniadza sa natycmiast na drugim koncie. Nie ma problemow z rachunkami z czase zaplaty itd. Naprawde uwieln=biam system brytyjski jak wszystko w tym kraju. W ciagu ostatnich 10 lat poznalem ten kraj. I nie mam nic do zarzucenia... od systemu opieki spolecznej, przydzialanie mieszkan, spoleczenstwo, sprawy urzedowe, przepisy pracy itd. Jak do tej pory nigdy nie mialem z niczym problemu. w polsce prze 35 lat zawsze jakies problemy, latanie za wsztkim, proszenie sie, upminanie, blaganie. Jak sie nie dowiedziales sam to g... dostalem. Tutaj urzedy same mnie informuja co moge czego nie. Za duzo zaplace to zwracaja, Przeplace to zwracaja.
bEpGbmoj