Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
TOSA
|

E-usługi. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza ułatwienia dla klientów kolejnych banków

2
Podziel się:

125 kolejnych banków spółdzielczych dołączyło do węzła krajowego - chwali się resort cyfryzacji. Co się kryje za tym enigmatycznym pojęciem? Otóż klienci tych banków zyskali możliwość wygodnego dostępu do portali publicznych i e-usług świadczonych przez administrację.

Duże ułatwienia dla klientów banków. Resort chwali się zmianami
Duże ułatwienia dla klientów banków. Resort chwali się zmianami (Pixabay)

Jak tłumaczy resort we wtorkowym komunikacie, klienci ci będą mogli skorzystać z e-usług z zastosowaniem jednego - bankowego - hasła i loginu.

Teraz chodzi o klientów 125 banków spółdzielczych, m.in w Koninie, Koronowie, Kostrzynie, Strykowie, Pruszczu Pomorskim, Wolinie, Toruniu, Tczewie, Wronkach, Żurominie. Wcześniej, w lipcu, do węzła krajowego dołączyło już 188 innych spółdzielczych banków.

W sumie resort cyfryzacji chce przyłączyć do węzła ponad 500 banków. Wówczas to w sumie około półtora miliona osób będzie miała ułatwiony dostęp do e-usług.

- To ważny etap w rozwoju polskiej e-administracji. Klientami banków spółdzielczych są bowiem często osoby z mniejszych miejscowości, które właśnie zyskują dużo łatwiejszy dostęp do e-usług – tłumaczy w komunikacie ministerstwa Marek Zagórski, szef resortu.

Zobacz także: Obejrzyj też: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

Dzięki integracji banków spółdzielczych z węzłem krajowym ich klienci będą mieli możliwość logowania się swoimi loginami bankowymi do serwisów takich jak np. Internetowe Konto Pacjenta, konta Mój GOV czy PUE ZUS. Wystarczy, że po przeniesieniu na stronę logowania klikną w ikonkę swojego banku i zalogują się swoim hasłem. Dokładnie tak samo jak w przypadku logowania do systemu bankowości elektronicznej.

Oznacza to, że ich login i hasło z banku wystarczą, by załatwiać online sprawy urzędowe. Osobom, które będą chciały skorzystać z tej możliwości, a nie mają jeszcze profilu zaufanego będzie on zakładany zdalnie w trakcie realizacji dowolnej usługi publicznej, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
MMM
4 lata temu
To nie jest żadne ułatwienie!!! Tylko banki umywają ręce od odpowiedzialności!!!
alga
4 lata temu
Mam coraz większe wątpliwości na ile jest to bezpieczne. Jak pójdzie coś nie tak to konsekwencje i tak zawsze ponosi klient.