Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Frankowicze. PKO BP zawarł pierwszą pilotażową ugodę

7
Podziel się:

Szczegóły ugody nie zostały wyjawione, a zaledwie informacja o jej zawarciu. Umowa ma być zgodna z propozycją przewodniczącego KNF.

Frankowicze. PKO BP zawarł pierwszą pilotażową ugodę
PKO BP zawarło pierwszą ugodę z frnakowiczami (materiały prasowe PKO BP)
bETikoyd

PKO Bank Polski zawarł przed Sądem Okręgowym w Warszawie pierwszą, pilotażową ugodę z frankowiczami, zgodną z propozycją przewodniczącego KNF - poinformował w piątek bank.

Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska potwierdziła, że postępowanie, które dotyczyło umowy kredytowej zostało zakończone.

bETikoyf

"Strony, czyli PKO BP oraz osoby fizyczne, zawarły ugodę, przy czym zastrzegły, że nie będą ujawniać innym osobom informacji na temat jej szczegółów" - wskazała. Dodała, że w związku z zawarciem ugody sąd zdecydował o umorzeniu postępowania.

Atrakcyjne warunki?

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski zaproponował bankom w grudniu ubiegłego roku, by przedstawiły klientom atrakcyjne dla nich warunki ugód w sprawie kredytów frankowych. Nadzorca chce, by banki wychodziły z propozycjami pozasądowych ugód, które byłyby dla klientów banków realną alternatywą do ścieżki sądowej.

Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?
bETikoyl

Jastrzębski ocenił, że nadszedł moment, by sektor bankowy ostatecznie zmierzył się i uporał z problemem kredytów we frankach szwajcarskich. Jego zdaniem rozwiązanie, które zostanie wypracowane, musi uwzględniać także interesy klientów, którzy w analogicznym czasie co kredytobiorcy frankowi zaciągali kredyty w złotych.

Jako najbardziej spójne i mające szanse powodzenia wskazał rozwiązanie, w którym klienci banków zaczęliby się rozliczać z bankami tak, jak gdyby ich kredyty od początku były kredytami złotowymi, oprocentowanym według odpowiedniej stopy WIBOR, powiększonej wtedy o marżę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETikoyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Mono
10 miesięcy temu
Franksterzy znowu w akcji. Pobrali kredyty a teraz nie chcą ich spłacać. Typowe cwaniactwo, typowe łajdactwo, typowe Polactwo...
jaa
10 miesięcy temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
Huan
10 miesięcy temu
Ludziom którzy nie potrafią czytać umów i ich dotrzymywać nie udzielać kredytu czarna lista franksterów powinna powstać i nie udzielać im kredytów. Stop franksterom
bETikoyH
miodo
10 miesięcy temu
A może to "kaczka dziennikarska". Jeśli przy ugodzie były korzystne warunki dla kredytobiorcy to po co wrzucać tylko wzmiankę. Więcej szczegółów.
Anuluj
10 miesięcy temu
To nie bank a obie strony zgodziły się na ugodę. Gdyby się nie zgodziły to sprawa trafiłaby do sądu. To przecież byla mediacja