Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Frankowicze składają pozew. "Za grabież na milionie polskich rodzin"

186
Podziel się:

Frankowicze zapowiadają pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa. W środę przedstawią założenia pozwu i listę świadków. Mówią o "grabieży".

Kredyty we frankach. Frankowicze składają pozew zbiorowy
Kredyty we frankach. Frankowicze składają pozew zbiorowy (East News)

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB) zapowiada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa. Chodzi o - ich zdaniem - nieuczciwe umowy kredytowe na zobowiązania zaciągnięte we frankach szwajcarskich.

Klienci banków zrzeszeni w stowarzyszeniu twierdzą, że będzie to pozew "za grabież dokonaną na milionie polskich rodzin metodą na franka".

"Około miliona Polskich Rodzin zawarło umowy, które pozwoliły bankom przerzucić na klientów nieograniczone ryzyko walutowe bez właściwego poinformowania o źródłach i zakresie tego ryzyka" - czytamy w komunikacie SBB.

Zobacz także: Obejrzyj: 1,5 biliona zł długu? "Czarny scenariusz, ale nie niemożliwy"

"Organy administracji państwowej, mimo posiadanej wiedzy, nie wdrożyły niezbędnych działań zmierzających do faktycznego ograniczenia możliwości oferowania tych produktów. Część banków, wiedząc jakie ryzyko wiąże się z tymi produktami, nie wprowadziła ich do swojej oferty" - dodano.

"Te z banków, które się na nie zdecydowały oparły je na wzorcach umów niezgodnych z prawem. Motywacją tych działań był lepszy zarobek kosztem Polskich Rodzin, ale także kosztem tych banków, które zachowały się w sposób uczciwy wobec swoich klientów" - zaznaczono.

W środę przedstawiciele stowarzyszenia przedstawią założenia pozwu, listę świadków oraz skutki ekonomiczne i gospodarcze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(186)
Bnbm
4 lata temu
Banki sporo zapłacą za te wpisy swoich trolli.
Szaok
4 lata temu
Głosujcie na Dudę to może on wam ten problem załatwi w kolejnej kadencji. Obietnice już macie więc oddajcie głos na niego
AAA
4 lata temu
Niech sobie zrobią pozew wobec siebie za brak myślenia, to jest ryzyko kredytowe, państwo nie powinno pomagać, skoro chcą pomagać frankowiczą powinni także pomóc każdemu kto ma kredyt konsumencki, hipoteczny, samochodowy ............
NIE BANKOM
4 lata temu
W wielu przypadkach banki twierdziły że nie mamy możliwości kredytowych w złotych a we frankach nie było problemu stąd wielu z nas mogło wziąć kredyty tylko we frankach.
IREK
4 lata temu
A co państwo wam dawało kredyty.Kupowanie na kredyt to kazdego osobista sprawa.Nie da się zawsze tak że się zrobi biznes czasami się traci.Ludzie zrozumcie raz na zawsze.Dziś trzeba płakac i płacić.
...
Następna strona