Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Już ponad 200 tys. wniosków o "wakacje kredytowe". O odroczenie proszą też firmy

22
Podziel się

Do 18 banków i zrzeszeń banków spółdzielczych trafiło ok. 200 tys. wniosków o odroczenie płatności rat kredytów. O ile jeszcze w zeszłym tygodniu zainteresowanie "wakacjami" było duże, teraz spada.

Krzysztof Pietraszkiewicz przedstawił najnowsze dane dotyczące zainteresowania "wakacjami kredytowymi".
Krzysztof Pietraszkiewicz przedstawił najnowsze dane dotyczące zainteresowania "wakacjami kredytowymi". (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEqWXGgR

Klienci banków złożyli do tej pory około 200 tys. wniosków o tzw. wakacje kredytowe, ale liczba zgłaszanych ostatnio wniosków zmalała - poinformował prezes Związków Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, o czym informuje PAP.

Do banków wpłynęło około 10,5 tys. wniosków od firm w sprawie zmiany warunków udzielonych kredytów.

bEqWXGgT

Dodał, że Związek obserwuje zmniejszenie liczby zgłaszanych wniosków. W pierwszych dniach po tym, jak poszczególne instytucje ogłosiły zasady "wakacji", zainteresowanie ze strony klientów było większe.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus zatrzymał turystykę. Idzie fala zwolnień

Jak dotąd 18 banków komercyjnych i oba zrzeszenia banków spółdzielczych (BPS i SGB) uruchomiły możliwość odnawiania, wydłużania lub udzielania nowych kredytów z antykryzysowym zabezpieczeniem spłat.

bEqWXGgZ

Przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie, mogą skorzystać z bezprowizyjnego zabezpieczenia w wysokości do 80 proc. kwoty kredytu, o wydłużonym okresie zabezpieczenia do 39 miesięcy dla kredytów obrotowych. Kredyty takie są dostępne dla przedsiębiorstw, które na 1 lutego br. nie miały zaległości w US i ZUS – informuje ZBP w komunikacie.

Szacunki wskazują, że do końca 2020 roku może zostać udzielonych w ten sposób ponad 20 mld zł nowych kredytów.

bEqWXGha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqWXGhu
KOMENTARZE
(22)
SOCJALDEMOKRA...
rok temu
Mogę po tych danych wyobrazić sobie skutki zapaści,tak zapaści gospodarczej-jak mógł Premier rządu dopuścić do braku oszczędzania i zostać omamiony przez nieodpowiedzialnego JK do rozdawania np. na tzw. 13-tki ŁAPÓWY Mądry Polak po szkodzie i przed szkodą GŁUPI czy cyniczny ?
Gall Annonimm
rok temu
Czemu liczba maleje - przeczytajcie uwaznie. Przepisy sa tak sformulowane, ze ktos kto osmielil sie skorzystac zostanie ukarany za to, ze smial to uczynic. Tylko przedluzenie upadku i jeszcze wieksze koszta. To nie jest ustawione na pomoc, to jest na zniszczenie.
marianek
rok temu
Jak będzie zadyma zbrojna w kraju i to niedługo to bankowców i banki się zneutralizuje.Wkurzony naród i zdesperowani ludzie spalą banki i oddziały i zmiotą bankowców.Nikt nie będzie inerwenioawł bo za darmo policja i wojsko nie będzie się narażać na lincz.A z czego będa żyć jak brak wypłaty bo budżet pusty?Sami się wkurzą.
bEqWXGhv
Franki
rok temu
Nie chcemy waszej łaski banksterzy!!!!!!!!!! Z pietroszkiewiczem na czele!!!!!! My po prostu przestaniemy płacić tę lichwę!!!! Sądy stoją, nie ma naszych spraw nie ma haraczu!! Proste!!! Tak mówi unia, że nie muszę płacić pseudo rat ala frank dopóki toczy się sprawa w sądzie!!!!!!!!!!!!!!! Precz z lichwą w Polsce !!! Walczymy!!!!
Anty
rok temu
Auta, samoloty, yachty, tylko te kretyńskie raty co miesiąc.
...
Następna strona