Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Kolejne dwa banki zaoferowały klientom zawieszenie spłaty rat

95
Podziel się

Raiffeisen Bank oraz PKO BP przedstawiły zasady zawieszenia rat kredytu hipotecznego. Ma to nie doprowadzić do powtórki sytuacji z 2008 r., kiedy wielu kredytobiorców nie było w stanie na bieżąco regulować zobowiązań.

Bank Raiffeisen przedstawił zasady wakacji kredytowych
Bank Raiffeisen przedstawił zasady wakacji kredytowych (WP.PL, raiffeisen bank)
bEhcsPCJ

Kolejne dwa banki zaproponowały swoim klientom tzw. wakacje kredytowe, dzięki którym na kilka miesięcy będą mogli oni odroczyć płatność rat. Ma to pomóc kredytobiorcom, którzy w związku z trudną sytuacją na rynku – i nierzadko nagła utratą źródła dochodu – nie są w stanie na bieżąco spłacać zobowiązań.

Raiffeisen Bank International AG Oddział w Polsce poinformował na stronie internetowej o możliwości jednorazowego i tymczasowego odroczenia (zawieszenia) spłaty rat kredytowych, na okres 3 miesięcy wraz z jednoczesnym wydłużeniem okresu spłaty tych kredytów. Za rozpatrzenie wniosku o zawieszenie spłat rat kredytu nie będą pobierane opłaty ani prowizje. Wniosek należy złożyć co najmniej na 3 dni robocze przed datą najbliższej raty kredytu. Dzięki temu rozpatrzenie go przez Bank będzie możliwe jeszcze przed najbliższą datą wymagalności raty kredytu. W przypadku okresu krótszego niż 3 dni robocze wniosek zostanie rozpatrzony przed upływem wymagalności kolejnej raty kredytu.

Również klienci PKO BP mogą zawiesić trzy rat kredytu hipotecznego, zaś po 18 marca będzie możliwość zawieszenia spłaty również pożyczki gotówkowej. Wskazówki, w jaki sposób to zrobić – na stronie banku.

bEhcsPCL

Jako pierwszy na pogorszenie sytuacji kredytobiorców zareagował mBank, który już w poniedziałek poinformował o zasadach zawieszania spłaty rat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhcsPDm
banki
kredyty
KOMENTARZE
(95)
zawiedzony
rok temu
Bank PKO BP pobrał prowizję od firmy za odroczenie spłaty rat kredytowych. A miało być wszystko bez prowizji.
Luz
rok temu
Skur#$%#$ nie banki! Złodzieje i oszuści!
sg
rok temu
Tylko kapitał odraczają. Czyli płacisz puste odsetki. Wyłącznie dla zdesperowanych, bo podnosisz sobie koszt kredytu.
bEhcsPDn
ania
rok temu
Warto sprawdzać aneksy... Niestety Banki a konkretnie MBank żeruje na sytuacji i dolicza niezłe odsetki. kredyt z 37 tyś po karencji wzrósł by do 45 tyś ze względu na zmianę oprocentowania... Taka pomoc pozostawia wiele do życzenia. Niestety biznes jest biznes i banki doskonale wyczuły sytuacje. Państwo powinno coś z tym zrobić ponieważ a planie antykryzysowym jeden punkt odnosi się do ochrony konsumentów i nieuczciwych praktykach zarobku w tej sytuacji!
ja
rok temu
Najwięcej kredytobiorcom pomogła RPP i prezesa NBP.. Obniżka stóp % i gadanie na konf. prasowej o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotówki. Frankowicze już mu dziękują. Niestety, ale rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery1ura nie jest Ci potzerbna. opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
...
Następna strona