Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

mBank jako pierwszy bank umożliwia zawieszenie spłaty raty kredytu na sześć miesięcy bez dodatkowych formalności

29
Podziel się

Od poniedziałku klienci mBanku mogą w prosty sposób zawiesić spłatę rat kapitałowych na pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.

mBank jako pierwszy bank zdecydował się umożliwić klientom spłatę rat kapitałowych kredytu w późniejszym czasie
mBank jako pierwszy bank zdecydował się umożliwić klientom spłatę rat kapitałowych kredytu w późniejszym czasie (Shutterstock.com)
bEgMzDgB

Obietnica błyskawicznego wypracowania zasad wsparcia kredytobiorców padło podczas wideokonferencji z udziałem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy oraz przedstawicieli kilkudziesięciu banków, BGK i niektórych urzędów. W poniedziałek Związek Banków Polskich ma przedstawić propozycje pakietu instrumentów wsparcia dla firm i klientów indywidualnych dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa.

mBank nie czeka na odgórne ustalenia, lecz już w poniedziałek rano przedstawił swoim klientom.

- mBank od dziś od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych – informuje bank na swojej stronie internetowej.

bEgMzDgD

Odłożenie spłaty w czasie dotyczy tylko raty kapitałowej, a więc nadal w terminie spłacać trzeba ratę odsetkową.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Jak skorzystać z odłożenia spłaty raty kapitałowej?

Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę "moje finanse", kliknąć w "kredyty" i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć. Należy wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie 6). Po kliknięciu "wyślij wniosek" spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu.

bEgMzDgJ

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMzDgK
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEgMzDhe
KOMENTARZE
(29)
Ja
rok temu
W moim przypadku odroczenie kapitału na 6 miesięcy to kwota łącznie ok 7000, po przeanalizowaniu harmonogramu wychodzi że spłacę 9600 czyli są jakieś ukryte koszty tego złodziejstwa! mBank wstyd!
ddd
rok temu
Czytajcie dokładnie aneks który musicie zaakceptować. W moim przypadku odroczenie na 6 miesięcy spłaty kapitału ( odsetki trzeba płacić cały czas ) bank wycenił na dodatkowe prawie 10 procent więcej do spłaty. Zamiast 5700 które mi pozostały do spłaty, miałbym spłacić 6200. Bardzo dziękuję za taką pomoc.
Jaro
rok temu
Mbank doi klientów w ten sposób,to wystawia bardzo złe świadectwo o tym banku.To nie jest pomoc,to oszustwo.wstyd i hańba.
bEgMzDhf
Matylda
rok temu
Sprawdziłam i okazuje się, że oprócz tego, że zawieszenie dotyczy tylko raty kapitałowej, to koszt obsługi umowy w wyniku zawieszenia płatności zmienia się (o ile nie wiadomo bo tego Bank nie wskazuje). Nie wiadomo co jeszcze zmienią w umowie..Cała akcja to zwykły chwyt marketingowy. Wstyd..
Tomasz
rok temu
Mam kredyt hipoteczny, moja rata to około 2800 zł. Mbank umożliwia tylko zawieszenie raty kapitałowej, czyli w moim przypadku około 1000 zł. W dalszym ciągu muszę płacić 1800 zł. Trudno będzie, skoro moje źródło utrzymania to przewóz osób. Jest to pewna pomoc, ale w tej sytuacji na niewiele się zda.
...
Następna strona