Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

mBank jako pierwszy bank umożliwia zawieszenie spłaty raty kredytu na sześć miesięcy bez dodatkowych formalności

Od poniedziałku klienci mBanku mogą w prosty sposób zawiesić spłatę rat kapitałowych na pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
mBank jako pierwszy bank zdecydował się umożliwić klientom spłatę rat kapitałowych kredytu w późniejszym czasie

Obietnica błyskawicznego wypracowania zasad wsparcia kredytobiorców padło podczas wideokonferencji z udziałem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy oraz przedstawicieli kilkudziesięciu banków, BGK i niektórych urzędów. W poniedziałek Związek Banków Polskich ma przedstawić propozycje pakietu instrumentów wsparcia dla firm i klientów indywidualnych dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa.

mBank nie czeka na odgórne ustalenia, lecz już w poniedziałek rano przedstawił swoim klientom.

- mBank od dziś od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych – informuje bank na swojej stronie internetowej.

Prezydent Andrzej Duda.
Koronawirus w Polsce. Prezydent zapowiada rozwiązania łagodzące skutki spłaty kredytów

Odłożenie spłaty w czasie dotyczy tylko raty kapitałowej, a więc nadal w terminie spłacać trzeba ratę odsetkową.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Jak skorzystać z odłożenia spłaty raty kapitałowej?

Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę "moje finanse", kliknąć w "kredyty" i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć. Należy wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie 6). Po kliknięciu "wyślij wniosek" spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu.

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, mbank, kredyt hipoteczny, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

AdamNa stronie mbanku brak takich informacji. Taka możliwość spłaty była już dostępna od dawna, Kiepska reklama banku wykorzystująca obecny kryzys - WSTYD … Czytaj całość

16-03-2020

to jaArtykuł nie jest zgodny z prawdą. Restrukturyzacja nie jest automatyczna na odpowiedź należy czekać do 14 dni. Trzeba też wskazać placówkę do której … Czytaj całość

16-03-2020

MarekSprawdziłem to odroczenie. Chodzi tylko o kapitał (nie odsetki). Poza tym we wniosku należy podać dokładne powody chęci odroczenia (i podać sporo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)