Notowania

banki
20.07.2019 10:25

Kredyt dla zadłużonych - czy to możliwe?

Kredytobiorcy nie radzący sobie ze spłatą zobowiązań i zaciągający na ten cel kolejne kredyty są narażeni na wpadnięcie w spiralę zadłużenia, z którą coraz częściej Polacy mają problem. Z roku na rok listy dłużników w bazach biur informacji gospodarczych są coraz dłuższe. Jak wydostać się z takiej sytuacji i zdobyć gotówkę na spłatę długów? Są na to pewne sposoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Jak zdobyć gotówkę na spłatę długów? Są na to pewne sposoby.

Obecność na niechlubnej liście dłużników automatycznie sprawia, że dana osoba ma bardzo ograniczone możliwości zaciągnięcia kolejnego zobowiązania na spłatę poprzednich. Jednak niektóre instytucje mają w swojej ofercie kredyt gotówkowy dla zadłużonych, po który warto sięgnąć, gdy sytuacja robi się naprawdę trudna.

Kredyt gotówkowy dla bardzo zadłużonych – gdzie szukać?

Banki rzadko kiedy przyznają kredyty gotówkowe osobom zadłużonym. Wszystko za sprawą tego, że zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego muszą określić zdolność kredytową klienta wnioskującego o kredyt.

Niebagatelne znaczenie ma też źródło przychodów, a co za tym idzie, instytucje finansowe przychylnym okiem patrzą głównie na tych, którzy mają podpisaną umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony i z niemałym wynagrodzeniem. Dodatkowo sprawdzana jest historia kredytowa. Nieterminowe spłaty lub zbyt duża ilość zobowiązań finansowych może całkowicie przekreślić Twoje starania o kredyt gotówkowy.

Zobacz: 37 tys. zł to dla Polaków często już kwota nie do spłacenia. Decydują się na upadłość konsumencką

Wtedy pomocy można poszukać w sektorze pozabankowym. Firmy pożyczkowe mają w swoich ofertach produkty skierowane do osób zadłużonych, przed którymi banki zamykają drzwi. Jak to możliwe, że pomimo długów można dostać pożyczkę? Prawo daje praktycznie dowolność firmom pożyczkowym w kwestii określania zdolności kredytowej, dlatego, choć niektóre stronią od klientów z długami, to dla innych przeszłość finansowa pożyczkobiorcy nie ma większego znaczenia.

Pożyczki bez BIK – alternatywa dla kredytu gotówkowego?

Opóźnienia w spłacie zobowiązań powodują złą historię kredytową w BIK. Nie pomogą żadne tłumaczenia – i tak zostaniesz zgłoszony do Biura Informacji Kredytowej jako nieterminowy dłużnik. Żaden bank nie przygotuje dla Ciebie oferty kredytowej, gdy tylko się o tym fakcie dowie. Wtedy pomocy możesz szukać u firm pożyczkowych, oferujących szybkie pożyczki dla zadłużonych. Ich oferta skierowana jest do osób, które mają:

• złą historię kredytową w BIK, KRD lub innych bazach,
• problemy ze spłatą zaciągniętych kredytów i pożyczek,
• niską zdolność kredytową,
• zajęcia komornicze.

Wybierając takie rozwiązania w pozabankowych instytucjach finansowych, można połączyć wybrane lub wszystkie kredyty w jeden, wybierając kredyt konsolidacyjny bez BIK dla zadłużonych.

Pożyczka konsolidacyjna to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają tyle zobowiązań finansowych, że gubią się w terminach spłaty kolejnych rat i brakuje im środków na regulację swoich zobowiązań. Dzięki niej będziesz miał jedną ratę zamiast kilku, a okres spłaty zostanie wydłużony.

Liczba bankructw osób prywatnych wzrasta sukcesywnie od stycznia 2015 r.
Polacy toną w długach. Ponad 6,5 tys. konsumentów bankrutami

Minusem jest podniesienie kosztów kredytu. Pamiętaj, że biorąc kredyt dla zadłużonych nie można przeznaczyć uzyskanych z niego środków na dowolny cel, a wyłącznie na spłatę zobowiązań. Za pieniądze z kredytu nie kupisz auta ani nie wyremontujesz mieszkania, jedynie spłacisz swoje długi.

Kredyt pozabankowy dla zadłużonych – kto może się o niego starać?

Choć firma pozabankowa może, to wcale nie musi zlekceważyć faktu, że wnioskujący o kredyt widnieje na liście dłużników. Instytucje tego typu, podobnie zresztą jak banki, mają określone zasady przyznawania pożyczek. W większości firm jednak otrzymasz finansowe wsparcie bez względu na historię kredytową.

Wystarczy, że masz skończone 18 lat, posiadasz konto w banku, numer telefonu i adres zameldowania. W tej kwestii prym wiodą zwłaszcza chwilówki bez BIK, oferowane przez kilkudziesięciu pożyczkodawców w Polsce.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt dla zadłużonych?

Wybierając kredyt pozabankowy dla zadłużonych lub pożyczkę konsolidacyjną musisz przeanalizować kilka ważnych kwestii. Dlatego dokładnie przeczytaj przedstawioną Ci umowę i oceń, czy wszystkie treści są dla Ciebie zrozumiałe.

Jeszcze niedawno Polacy zadłużali się najczęściej na kilkaset złotych. - Ale to już przeszłość - mówią eksperci
Gigantyczny dług Polaków w firmach pożyczkowych. Do oddania mają 1,5 mld zł

Złożenie pod nią podpisu będzie świadczyć o tym, że zgadzasz się ze znajdującymi się w niej zapisami. Sprawdź zatem opłaty związane z opóźnieniami w spłacie, ogólne warunki pożyczki, z której chcesz skorzystać, a także stan swojego budżetu.

Pamiętaj, że po podpisaniu umowy nie będzie odwrotu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z umową skontaktuj się z doradcą wybranej instytucji celem ich wyjaśnienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, długi, gospodarka, wiadomości
Źródło:
totalmoney.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2019

ObywatelNonsens, brać kredyt na spłatę zadłużenia to równia pochyla do zguby. Nasza władza kochana aby nie narazić się banksterom rzuca nas w otchłań niebytu. … Czytaj całość

20-07-2019

funciakCzemu nie piszecie o faktycznych kosztach takich pożyczek/kredytów konsolidacyjnych? Namawiacie ludzi na topienie pieniędzy w rzekomej pomocy, bo przy … Czytaj całość

21-07-2019

mmTo jest BZDURA ,BZDURA i jeszcze raz BZDURA artykuł typowo podpuszczający zadłużonych na jeszcze większe zadłużenie .Nie ma takiej możliwości żeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)