Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pętla długów. "Biorą pożyczkę, by spłacić pożyczkę. Często droższą od poprzedniej"

- Polacy, posiadający długi, w pierwszej kolejności ograniczają wydatki - powiedział w programie "Newsroom" WP Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów. - Jeśli to nie pomaga, szukają dodatkowej pracy lub sprzedają to, co mogą spieniężyć, by poprawić swoją sytuację finansową. Co trzeci korzysta z pomocy rodziny, a co dziesiąty bierze pożyczkę – co nie jest dobry rozwiązaniem. W sytuacji gdy brakuje nam środków do regulowania bieżących wydatków, branie sobie na głowę kolejnych zobowiązań to droga donikąd. Bardzo często każda kolejna pożyczka jest droższa od tej poprzedniej. Skoro brakuje nam na spłatę pierwszej pożyczki, to skąd weźmiemy na drugą? To pętla. Ok. 50 proc. Polaków oprócz codziennych wydatków ma do spłaty raty kredytów, bądź pożyczek. Do tego dochodzi ok. 20 proc. osób, które mają kredyty hipoteczne i zmagają się z podwyżkami stóp procentowych. Problem zatem dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa.

0
0
114
Podziel się
Komentarze (114)
zobacz więcej komentarzy (114)
KOMENTARZE
(114)
legoman
3 dni temu
A czy w Kaczmarski Inkasso dadzą radę odzyskać pieniądze o które staram się już trzy lata?! Inni windykatorzy tylko brali kase i rozkładali ręce a wiem , że KI ma wysoką skuteczność. Chętnie bym im powierzył tą sprawę
elijah
2 tyg. temu
A potem w takich sytuacjach to zostaje tylko windykacja, miałem okazję korzystać z usług kaczmarski inkasso i to jest godna zaufania firma.
sauron
2 tyg. temu
Krajowy Rejestr Długów to zbawienie dla właścicieli firm w dzisiejszych czasch. Im więcej czytam o długach tym bardziej się cieszę, że znam te usługi.
matej
2 tyg. temu
no niestety tak jest, też w to wpadłem. ale juz widzę że będzie dobrze, bo kruk mi dał takie spłaty, że nie ma bata musze ogarnać całośc zadłużenia
misiek
2 tyg. temu
A potem się ludzie dziwią że kontrahenci są niewypłacalni i tracą pieniądze :) Ja na takie rzeczy zawsze sprawdzam w KRD czy ktoś z kim chce wejść w relacje biznesową nie jest dłużnikiem. Szkoda czasu i nerwów na późniejszą windykację.
...
Następna strona