Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
16.01.2020 11:45

PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas razem. "Przełomowy moment"

BNP Paribas Bank Polska, Alior Bank oraz PKO Bank Polski zainwestowały w start-up Autenti, który wymyślił, wprowadził i obsługuje bezpieczny system podpisu elektronicznego. "Wspólnie, ponad podziałami wprowadzamy depapieryzację". Nawet porozumienie zostało podpisane w sposób elektroniczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com/PKOBP)
BNP Paribas Bank Polska, Alior Bank oraz PKO BP ponad podziałami. Banki podpisały porozumienie z Autenti

Klienci trzech dużych banków lada chwila będą mogli podpisywać papiery w sposób elektroniczny. Prezesi BNP Paribas Bank Polska, Alior Bank oraz PKO Bank Polski, tj. kolejno: Przemysław Gdański, Krzysztof Bachta oraz Zbigniew Jagiełło, spotkali się na wspólnej konferencji. Co kluczowe, byli tam też przedstawiciele Autenti - start-upu, która wprowadził na polski rynek system bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Współpraca trzech banków i firmy technologicznej ma zapewnić klientom bezpieczny podpis dokumentów online. Prezesi banków umówili się, że nie zdradzą kwoty transakcji, czyli ile pieniędzy zainwestowali w Autenti. Powiedzieli jedynie, że każdy wyłożył taką samą kwotę, prezes PKO BP dodał, że liczą na wielomilionowe zyski.

- Potencjał tej usługi jest bardzo duży. Jest kierowany do firm, które mogą 'depapieryzować' swoje funkcjonowanie i to zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i z klientami. Zapraszając do współpracy trzy banki, udało się wypracować porozumienie ponad podziałami - powiedział Grzegorz Wójcik, prezes Autenti.

Obejrzyj: Wojna na lata. Frankowicze muszą uzbroić się w cierpliwość

- Jesteśmy w stanie zmienić sposób komunikacji w firmie między pracownikami, a także firmy z klientami, przy tym optymalizując koszty. To bezprecedensowa współpraca z trzema bankami - dodał Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest, partner Autenti.

- Technologia ma być czymś więcej, niż tylko generatorem przychodów. Dlatego mówimy, że wprowadzamy technologie, które poprawiają jakość życia. Tym bardziej, że społeczeństwo się starzeje, takim osobom będzie można pomagać zdalnie i podejmować racjonalne decyzje - podkreślił inny partner Autenti Marcin P. Kowalik, założyciel Black Pearls VC.

W ten sposób trzy wielkie spółki bankowe, w porozumieniu bez precedensu, rozpoczęły współpracę ze start-upem.

- Autenti poznaliśmy w 2016 r., gdy zostało zwycięzcą hackathonu realizowanego przez BNP Paribas. Wtedy zaczął się dialog. Wyeliminowaliśmy już plastik w stołówkach, tak teraz czas na pozbycie się papieru w życiu codziennym. Dużo wprowadzamy tego druku, jeszcze długa droga przed nami, ważne jest to, że te rozwiązania pomagają zmienić sposób myślenia i przestawiać nie tylko nas, jako firmy, ale całe społeczeństwo - powiedział prezes BNP Paribas Bank Polska Przemysław Gdański.

- Gdy Alior Bank startował 10 lat temu, już na samym początku postawiliśmy na odejście od papieru. Słynne szkiełko, gdzie skanem odcisku palca można było podpisać dokument. Jednak teraz kontynuujemy tą drogę. To rozwiązanie różni się od innych tym, że jest szalenie wygodne. Wystarczy właściwie kliknąć, ale dróg autentykacji jest kilka, w zależności od potrzeb i wymogów. Dla mnie najważniejsza jest wygoda - stwierdził prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

- Obserwujemy wisienkę na torcie ciężkiej pracy właścicieli Autenti. Panowie są teraz na trzecim etapie drogi. Pierwszy to była droga szutrowa, nie można się było rozpędzić. Panowie z venture capital położyli wam asfalt, ale z prędkością trzeba było nadal uważać. My jesteśmy drogą szybkiego ruchu, ale razem zmierzamy do autostrady. Mam nadzieję, że uda się to wprowadzić w wielu krajach, a udziałowcy zostaną milionerami - podsumował prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, bankowość, pko bp, alior bank, bnp paribas bank polska, współpraca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

Miw bnp paribas, konto internetowe aktywowali Miesiąc i kilkanaście dni. KPINA z klienta !

16-01-2020

kredytTo teraz wiadomo , kto ma realizować kredytowanie WIEŻ . Jednej złotówki na waszych kontach nie zostawię .

16-01-2020

zgredzikCwaniaki z..." rządowych "banków się zmówili i chcą zbić niezlą kaskę , a przy okazji chcą ....wszystko wiedzieć o swoich Klientach . To … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)