Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Plany PZU. Alior i Pekao jednak oddzielnie

5
Podziel się:

Czy PZU planuje połączyć Aliora i Pekao? - takie pytanie "Puls Biznesu" zadał w rozmowie z wywiadzie PZU Beatą Kozłowską-Chyłą. Z odpowiedzi wynika, że nie, a przynajmniej nie w najbliższych latach.

Plany PZU. Alior i Pekao jednak oddzielnie
(East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- W strategii na lata 2021-2024 wskazaliśmy, że będziemy koncentrować się na osiąganiu synergii i wykorzystaniu jej efektów z banków obecnych w Grupie PZU w ich obecnym kształcie - odpowiedziała szefowa PZU w rozmowie z "Pulsem Biznesu" właśnie na pytanie o Aliara i Pekao.

- Pandemia koronawirusa i związany z tym spadek rentowności, nowe wymogi regulacyjne i historycznie niskie stopy procentowe odcisnęły piętno na bankach, w tym na Banku Pekao i Alior Banku - dodała. Ten negatywny wpływ oszacowano na 1,8 mld zł. Był to głównie - jak wskazała prezes - skutek odpisu z tytułu utraty wartości aktywów bankowych.

- Chociaż wyhamowanie pandemii jeszcze potrwa, spodziewamy się mimo wszystko poprawy otoczenia makroekonomicznego i odbicia gospodarczego, a tym samym znacznej poprawy sytuacji banków i ich rentowności w horyzoncie przewidzianym w strategii - mówiła Kozłowska-Chyła w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Zobacz także: Opłaty w bankach ostro w górę. Pożegnaj się z darmowym kontem czy kartą

Przypomnijmy: ubezpieczyciel podsumował niedawno wyniki za 2020 r. PZU chwaliło się, że w pandemii poprawiło wyniki o kilkanaście procent. Zyski całej finansowej grupy były jednak o ponad miliard złotych mniejsze niż w 2019 roku. Jak pisaliśmy w money.pl, wszystko to przez problemy banków, których duże udziały ubezpieczyciel przejął w ostatnich latach.

Odnosząc się do informacji, że PZU wchodzi w branżę fitness, Kozłowska-Chyła podkreśliła, że firma nie prowadzi rozmów ws. zakupu klubów fitness czy siłowni. - Chcemy najpierw poznać rynek i nawiązać współpracę z działającymi na nim podmiotami - powiedziała.

Kozłowska-Chyła powiedziała również, że nie wyklucza przejęć atrakcyjnych z perspektywy Grupy PZU podmiotów na rynku funduszy inwestycyjnych, jak również opcji synergii organizacyjnych, sprzedażowych i kosztowych w ramach grupy. - Jest o jednak przyszła możliwość, dziś jest na to za wcześnie - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
banki
alior bank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
dgen
3 lata temu
Po co nam PZU jak mamy niemieckiego Allianza ?
Maciek
3 lata temu
Tyle lat ubezpieczałem 0C i NW w PZU, ale moja granica została przekroczona jak dostałem propozycję ubezpieczenia samochodu o 200zł wyższą, niż w tamtym roku! Musiałem zrezygnować i iść do konkurencji. Niestety, ale tak szanuje się stałego klienta z bezszkodową jazdą.
MZa
3 lata temu
Ta kobieta sie nie nadaje na preZesa. Ciągną sie za nia jakies sprawy z afera graphtalk i kontakty z hofmanowcami. Dwa razy była w pzu i dwa razy wylatywała. Był dobry prezes poprzedni to go usunęli a wzięli taka miernotę. Porównajcie wyniki poprzedniego prezesa i jej.
ciolek
3 lata temu
straty, nieudolność ale najważniejsze, byle była synergia, słowo klucz i jeszcze powinna dodać notabene i już...
gość
3 lata temu
Efekt synergii czytaj cięcie kosztów czytaj zwolnienia. Premia dla Prezesa biznes to biznes.