Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podkomisja przyjęła projekt prezydenta ws. pomocy frankowiczom. Innymi się nie zajęła

17
Podziel się

Część frankowiczów może z nadzieją patrzeć na prace Sejmu - specjalna podkomisja przyjęła prezydencki projekt ustawy o pomocy kredytobiorcom w trudnej sytuacji. Projekt obejmuje także osoby zadłużone w złotych.

Tadeusz Cymański w trakcie posiedzenia podkomisji, na której przyjęto prezydencki projekt
Tadeusz Cymański w trakcie posiedzenia podkomisji, na której przyjęto prezydencki projekt (PAP, Radek Pietruszka)
bDANVjqt

Po przyjęciu projektu ustawy wraz z 23 poprawkami zgłoszonymi przez przewodniczącego podkomisji Tadeusza Cymańskiego trafi ona pod obrady Sejmu. Dokument złożony w Sejmie jeszcze w sierpniu 2017 r. zakłada zmniejszenie wymogów ograniczających otrzymanie pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców oraz zezwala na skorzystanie z pomocy także osobom zadłużonym w złotówkach.

Projekt podnosi dwukrotnie minimalny próg dochodów pozwalających na korzystanie z pomocy, zwiększa z 18 do 36 okres trwania dopłat do rat kredytów oraz ich wysokości z 1500 do 2000 zł, a także obniża z 60 do 50 proc. relację kosztu kredytu do dochodów gospodarstwa domowego. Środki z FWK zwracane mają być przez 12, nie jak dotychczas 8 lat. Prezydent chce także, by pojawiła się możliwość umorzenia części zobowiązań z tytułu otrzymanego wsparcia.

Zobacz także: Ekspert: frankowicze nie chcą przewalutować kredytów, bo politycy obiecali lepsze warunki
bDANVjqv

W projekcie autorstwa głowy państwa wprowadza się także nowy fundudsz - Fundusz Konwersji - przeznaczony dla osób posiadających zobowiązania w walutach obcych. Dokument zachęca także banki do przewalutowywania kredytów - wprowadzono w nim system zwrotu różnic biilansowych między ich wartością przed i po konwersji.

Prezydencki projekt nie zadowala stowarzyszeń frankowiczów, którzy uważają, że nie zmienia on ich sytuacji. Nie podobała im się także decyzja o braku debaty nad innymi projektami wsparcia dla zadłużonych, o czym pisaliśmy na łamach money.pl.

bDANVjqB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDANVjqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
1313
2 lata temu
Przegrałem wczoraj w kasynie 300 tysięcy, proszę rząd o pomoc.
Franek
2 lata temu
Niech Morawiecki odda frankowiczom co na nich zarobił. Około 30 mln za nic
wyborcza "ust...
2 lata temu
kiełbasa i korupcja wyborcza PiS-u wróciła ? Majtki pełne przed wyborami więc .. kolejny raz mydlenie oczu i jakiś ochłap na pożarcie bo w "ilości" a nie jakości siła - jak Widać, Słychać i Czuć ?? Bo jak wadza potrzebuje to w jedną Noc swoją "ustawkę" przegłosuje !!! A w Polsce opodatkowanie Wyższe niż w Hiszpanii zaś kwota wolna od podatków dla SUWERENA najniższa w Europie. A dla "uprzywilejowanej Kasty" (posłów i senatorów) jest 30 tyś.zł. A takie są kwoty wolne w Europie dla "suwerenów" !!! 84 tyś.zł 19.5 tyś.euro Cypr 76 tyś.zł 17,7 tyś.euro Hiszpania 69 tyś.zł 16.1 tyś.euro Finlandia 55 tyś.zł 11,5 tyś funt Wielka Brytania 37 tyś.zł 8.6 tyś.euro Niemcy 21 tyś.zł 5 tyś.euro Grecja 8 tyś.zł 1,8 tyś.euro Polska i 30 tyś.zł dla "uprzywilejowanej"Kasty". Wniosek nasuwa się sam - Polska to "biali murzyni" dojeni przez swoją Dojną Zmianę !!! Już najwyższy Czas na zmiany ?!!!
bDANVjqX
kasia
2 lata temu
Wybory idą. Trzeba dla gawiedzi, pospólstwa i innego plebsu trup FRANKA z szafy wyciągnąć. Po wyborach go schowamy !!!
jkio
2 lata temu
dzicz ekonomiczna / co macie dla ludzi co maja 800zl wynagrodzenia na miesic
...
Następna strona