Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Recesja i rekordowy deficyt. "Rząd musi się zadłużać, banki muszą drukować pieniądze"

- PiS w pewnym sensie może dziękować za pandemię. Gdyby nie ona, dowiedzielibyśmy się, jaki faktycznie jest stan finansów publicznych – powiedział w programie „Money. To się liczy” prof. Witold Orłowski, ekonomista. – Poznalibyśmy prawdę o tym fikcyjnie zrównoważonym budżecie. Natomiast wszystko wywróciła pandemia. W całym świecie jest przekonanie, że rządy muszą się zadłużać, banki muszą drukować pieniądze na niespotykaną dotąd skalę, bo to jedyny sposób na poradzenie sobie z kataklizmem gospodarczym. Dlatego działania polskiego rządu nie dziwią. Przed nami być może drugi lockdown, nie wiemy, jak będzie. To jest problem dla całego świata, nie znamy konsekwencji. Trzeba wydawać rządowe pieniądze, wziąć gospodarkę na utrzymanie i zaakceptować dodruk pieniądza.

0
0
214
Podziel się
Komentarze (214)
zobacz więcej komentarzy (214)
KOMENTARZE
(214)
POLECAM
miesiąc temu
Dwa filmy ,, Banksterzy , z 2020 roku i ,, Układ zamknięty,, z 2013 roku. Te dwa filmy obrazują co tak naprawdę wyprawia się w Polsce.
Kojaks
2 lata temu
Każdy narzeka na PiS ale czemu nie odsunęliśmy ich od władzy tak jak i Dudę.
panna
2 lata temu
PiS okradnie nas szybko i skutecznie !
tvpis tego ni...
2 lata temu
1. W ciągu pięciu lat doprowadzili do powszechnej agonii w służbie zdrowia. Jak się nie podoba to niech wyjadą tak mówili w sejmie. 2. W styczniu bezmyślnie wyrzucili do kosza informację wywiadu o zagrożeniu covid-19. 3. Ignorowali sygnały opozycji i nie informowali społeczeństwo o faktycznym zagrożeniu. Wirus to wymysł opozycji a oni są najlepiej przygotowani na wirusa i wszytko mają (sic) 4. Zbyt długo zwlekali z zamknięciem granicy zamiast zamknąć wyjazdy do Włoch i Austrii gdzie wirus już szalał. 5. Doprowadzili do tego, że jedynie Polska nie uczestniczy we wspólnych zakupach UE, masek i innych środków ochrony osobistej oraz testów do wykrywania i środków do leczenia. 6. Spowodowali, że Polska służba zdrowia i obywatele są obecnie najgorzej zaopatrzeni do walki z covid-19. Oni narażają życie i nie maja ubezpieczenia. Brak podstawowych środków ochrony osobistej nawet w 19 wytypowanych szpitalach nie mówiąc o reszcie. Naród szyje maseczki. Drukuje gogle!! A Państwo firmy jak Maskpol? Spółka należąca do PGZ przechowują tylko Misiewiczów zamiast robić swoją robotę. 7. Dokonują zakupy środków służących do wykrywania i leczeniu chorych na covid-19 z wolnej ręki, głównie od firm prowadzonych przez działaczy PIS. Kasa Rządu jest pusta i aby ukryć faktyczny deficyt wykorzystują firmy Skarbu Państwa i Banki ( po to jest repolonizacja ) aby kupowały pakiety odzieży ochrony z Chin lub finansować testy. Państwo się zadłuża Rząd nie. 8. Lekceważą realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu ludzi podczas wyborów gdy nawet Putin odwołuje wybory 9. Aby zorganizować wybory bez wprowadzenia stanu wyjątkowego złamali konstytucję ograniczając swobodę przemieszczania się Polaków bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego ( Szumowski i Pinokio pod trybunał stanu) 10. Zorganizowali LOT do domu z transportem ludzi na kwarantannę komunikacją publiczną 11. Nie wykonują bo nie mają testów przesiewowych na wirusa 12. zamiast na walkę z wirusem to dali 2 mld na propagandę w TVP i trolli 13. Zrobili tarczę antykryzysową która bardziej ratuje zadłużone rozdawnictwem państwowe banki niż przedsiębiorców, 212 mld to fikcja. Na przedsiębiorców jest może 40 mld, reszta to dodruk pustego pieniądza, 14. Nie oszczędzali w czasach prosperity i nie wprowadzili Polski do strefy EURO przez co Polska starci wsparcie a polska waluta straci na wartości wobec innych walut. Już straciliśmy 10% czyli całe 500+ ( Ciemny Ludek będzie płakał za swoje wybory i to już niedługo).
emeryt65+
2 lata temu
W większości systemów podatkowych we wszystkich krajach funkcjonuje kwota niepodlegająca opodatkowaniu. Jednak wysokość tej kwoty w poszczególnych krajach jest bardzo różna. Przykładowo w Europie kwoty zwolnione z podatku dochodowego kształtują się następująco: Polska - 738 euro (6% średniej pensji), Niemcy - 8130 euro (20%), Grecja - 5000 euro (46%), Francja - 5963 euro (18%), Hiszpania - 17707 euro (73%), Austria - 11000 euro (32%), Finlandia - 16100 euro (40%), Luksemburg - 11265 euro (22%), Cypr - 19500 euro (71%), Belgia - 8680 euro (23%), Wielka Brytania - 9440 funtów=12000 euro (38%), Dania 46630 koron=6263 euro (10%). Jedynie w Bułgarii i na Węgrzech kwota ta wynosi 0. Posłowie w naszym Sejmie prawie 8000 euro ! Moze ktoś to przeczyta Morawieckiemu !!!
...
Następna strona