Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

5
Podziel się:

Teoretycznie klient powinien najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym ma swoje konto osobiste, ale niekoniecznie taka oferta będzie najkorzystniejsza. Warto porównywać ze sobą różne propozycje banków, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy.

pieniądze
pieniądze (Pixabay.com)

W różnych momentach życia konsument może potrzebować dodatkowych środków finansowych, które ma możliwość otrzymania z banku w formie kredytu gotówkowego dowolnego przeznaczenia. Wielu klientów może zastanawiać się w takim przypadku, w której instytucji bankowej zdecydowanie najszybciej otrzyma pozytywną odpowiedź kredytową.

Co oprócz wniosku kredytowego?

Podstawowym dokumentem składanym w banku przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy jest wniosek kredytowy. To w nim klient podaje podstawowe informacje:
• okres kredytowania,
• pożądaną kwotę kredytu,
• dane osobowe,
• dane kontaktowe,
• dane dotyczące sytuacji finansowej i zawodowej.

Obejrzyj także: Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

Do wniosku kredytowego dołączane powinny być dokumenty wymagane w banku, jak między innymi zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów, dowód osobisty czy inny dokument ze zdjęciem. W zależności od banku, w którym klient wnioskuje o kredyt, komplet dokumentów dołączany do wniosku kredytowego może się różnić. Warto sprawdzić wcześniej, jakie to będą zaświadczenia i gromadzić je jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt, co pozwoli na przyspieszenie całej procedury kredytowania.

W zależności od tego, na jakiej podstawie potencjalny kredytobiorca uzyskuje dochody, dokumenty z nimi związane mogą być inne. Osoby pracujące na podstawie umowy o pracę dostarczają wraz z wnioskiem kredytowym zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów. Pracodawca na wniosek swojego pracownika jest zobowiązany do wydania mu zaświadczenia o dochodach na potrzeby przedłożenia w banku przy wnioskowaniu o kredyt.

Natomiast już osoba, która ma własną działalność gospodarczą albo jest emerytem lub rencistą, składa zupełnie inne dokumenty. Przedsiębiorca do wniosku kredytowego dostarcza m.in. umowy podpisywane z kontrahentami, kopie faktur czy wyciąg z rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Emeryt lub rencista dostarczy ostatni odcinek emerytury lub renty, a czasem również decyzję przyznającą świadczenie, wraz ze wskazaniem jego wysokości.

Często banki wymagają doręczenia wraz z wnioskiem o kredyt gotówkowy potwierdzenia złożenia deklaracji podatkowej PIT z ubiegłego roku, co również daje im pewien ogląd na to, jakie dochody uzyskuje w ciągu roku potencjalny kredytobiorca.

Jak rozpatrywane są wnioski kredytowe?

Każdy bank może mieć inne wytyczne dotyczące rozpatrywania wniosków kredytowych klientów. Kluczowe dla uzyskania kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej oraz to, aby ubiegający się o taką pomoc finansową był wiarygodnym klientem. Zdolność kredytowa jest rozumiana jako zdolność do spłaty zobowiązania kredytowego w pożądanej wysokości, wraz z odsetkami i innymi opłatami pozaodsetkowymi, w terminach wskazanych w harmonogramie spłaty kredytu.

Na wysokość zdolności kredytowej wpływa to, ile zarabia miesięcznie klient i jakie ma obciążenia z tytułu utrzymania siebie i rodziny, gospodarstwa domowego, ewentualnego samochodu czy z tytułu opłacania innych zobowiązań finansowych. Zdolność kredytowa klienta musi być na tyle wysoka, aby swobodnie wystarczyła na spłatę raty kapitałowo-odsetkowej oraz na utrzymanie danej osoby.

Wiarygodność kredytowa jest z kolei rozumiana jako wiarygodność klienta jako kredytobiorcy. Aby ją potwierdzić, bank sięga do rejestrów różnych biur – Biura Informacji Kredytowej oraz licznych Biur Informacji Gospodarczej. Jeśli klient miał wcześniej opóźnienia w spłacie kredytów lub pożyczek, zalega z zapłatą abonamentu za telefon czy czynszu za mieszkanie, raczej nie otrzyma kredytu gotówkowego – a już na pewno nie w banku. Pozostaje mu staranie się o chwilówkę w instytucji pozabankowej.

Gdzie najszybciej o kredyt gotówkowy?

Jedne banki weryfikują i rozpatrują wnioski kredytowe klientów w jeden dzień, inne potrzebują na to całego tygodnia. Z reguły klient najszybciej otrzyma odpowiedź i wypłatę kredytu w banku, w którym ma swoje konto bankowe. Bank może wówczas szybko potwierdzić we własnym zakresie wiarygodność kredytową oraz przepływy pieniężne na rachunku. Później wydaje już tylko decyzję o udzieleniu kredytu lub odrzuceniu wniosku kredytowego.

Szybciej też zaciągnąć można niskokwotowy kredyt, w kwocie do kilku tysięcy złotych. W niektórych bankach w takim przypadku nie trzeba nawet przynosić zaświadczeń o dochodach – wystarczy PIT oraz wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy. Taką politykę stosują m.in. Alior Bank, PKO BP itp. Natomiast przy wyższych kredytach wymagane jest najczęściej zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Chcąc szybciej uzyskać kredyt gotówkowy, warto postarać się o nie odpowiednio wcześnie, aby złożyć je łącznie z wnioskiem kredytowym w tym samym czasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kredyty
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
totalmoney.pl
KOMENTARZE
(5)
Poloniusz
5 lata temu
Ostatnio rozmawiałem z P. Grabowską z Gamy (rewelacyjnego biura księgowości, które zajmuje się również obsługą mojego sklepu), że jak tacy ludzie zakładają firmy to nie dziwota, że potem się słyszy o kwiatkach!!! Zakładmay sklep, bo mamy na niego pomysł, a nie zakładamy i pytamy jaki sklep założyc...
opiekunnestba...
5 lata temu
Szanowni Państwo, w ofercie Nest Banku mamy dla Klientów Indywidualnych kilka ofert kredytów: - Kredyt Nest Gotówka na KLIK (nawet 50 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy. Bez ukrytych kosztów. Kredyt dostępny nawet w 24 godziny, bez wychodzenia z domu. Decyzję i warunki można poznać podczas wypełniania wniosku); - Nest Gotówka (kredyt gotówkowy do 120 000 zł na realizację dowolnego celu); - Nest Kredyt Odnawialny w Koncie (brak prowizji za udzielenie kredytu w przypadku spełnienia warunków określonych w regulaminie promocji, maksymalna kwota kredytu 4 000 zł, czas trwania umowy, z możliwością odnowienia 12 miesięcy), - Kredyt Nest Konsolidacja (kredyt konsolidacyjny do 250 000 zł, maksymalny okres spłaty 144 miesiące). Zachęcam do złożenia wniosku o wybrany kredyt w naszym banku. Więcej informacji można znaleźć na stronie banku: nestbank pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
Marek Wilk
5 lata temu
wiadoma sprawa że jak chcesz pewnie dostać pożyczkę to nie idziesz do banku tylko poza bankowej firmy... Kredyt OK na przykład. I może i więcej Cię to wyniesie ale prosić się nie musisz. też na raty przecież rozkładają.
Money
5 lata temu
No i w ktorym jest najlatwiej??Dopadla skleroza w trakcie pisania ??? A to ,czy najlatwiej ,wcale nei ejst najwazniejsze.najwazneijsz ejest ILE tzreba bedzie oddac,a tu banki klamia jak wsciekle,a najbardziej PKO BP wlasnie ,ktore podaje na plakatach w kazdym odxziale RRSO rowne naprzyklad 5 % ale potem sie okazuje ,ze trzeba oddac grubo ponad 20 %
Zenek M.
5 lata temu
Beznadziejny artykuł z tytułem wprowadzającym w błąd. Schodzicie na dno i tracicie wiarygodność. Pseudo profesjonalny portal. Szkoda czasu.