Notowania

kredyty
18.05.2019 07:19

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Teoretycznie klient powinien najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym ma swoje konto osobiste, ale niekoniecznie taka oferta będzie najkorzystniejsza. Warto porównywać ze sobą różne propozycje banków, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
pieniądze

W różnych momentach życia konsument może potrzebować dodatkowych środków finansowych, które ma możliwość otrzymania z banku w formie kredytu gotówkowego dowolnego przeznaczenia. Wielu klientów może zastanawiać się w takim przypadku, w której instytucji bankowej zdecydowanie najszybciej otrzyma pozytywną odpowiedź kredytową.

Co oprócz wniosku kredytowego?

Podstawowym dokumentem składanym w banku przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy jest wniosek kredytowy. To w nim klient podaje podstawowe informacje:
• okres kredytowania,
• pożądaną kwotę kredytu,
• dane osobowe,
• dane kontaktowe,
• dane dotyczące sytuacji finansowej i zawodowej.

Obejrzyj także: Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

Do wniosku kredytowego dołączane powinny być dokumenty wymagane w banku, jak między innymi zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów, dowód osobisty czy inny dokument ze zdjęciem. W zależności od banku, w którym klient wnioskuje o kredyt, komplet dokumentów dołączany do wniosku kredytowego może się różnić. Warto sprawdzić wcześniej, jakie to będą zaświadczenia i gromadzić je jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt, co pozwoli na przyspieszenie całej procedury kredytowania.

W zależności od tego, na jakiej podstawie potencjalny kredytobiorca uzyskuje dochody, dokumenty z nimi związane mogą być inne. Osoby pracujące na podstawie umowy o pracę dostarczają wraz z wnioskiem kredytowym zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów. Pracodawca na wniosek swojego pracownika jest zobowiązany do wydania mu zaświadczenia o dochodach na potrzeby przedłożenia w banku przy wnioskowaniu o kredyt.

Natomiast już osoba, która ma własną działalność gospodarczą albo jest emerytem lub rencistą, składa zupełnie inne dokumenty. Przedsiębiorca do wniosku kredytowego dostarcza m.in. umowy podpisywane z kontrahentami, kopie faktur czy wyciąg z rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Emeryt lub rencista dostarczy ostatni odcinek emerytury lub renty, a czasem również decyzję przyznającą świadczenie, wraz ze wskazaniem jego wysokości.

Kredyt gotówkowy - jak już trzeba pożyczyć, to lepiej dobrze wybrać, by nie przepłacić
Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Te informacje pomogą

Często banki wymagają doręczenia wraz z wnioskiem o kredyt gotówkowy potwierdzenia złożenia deklaracji podatkowej PIT z ubiegłego roku, co również daje im pewien ogląd na to, jakie dochody uzyskuje w ciągu roku potencjalny kredytobiorca.

Jak rozpatrywane są wnioski kredytowe?

Każdy bank może mieć inne wytyczne dotyczące rozpatrywania wniosków kredytowych klientów. Kluczowe dla uzyskania kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej oraz to, aby ubiegający się o taką pomoc finansową był wiarygodnym klientem. Zdolność kredytowa jest rozumiana jako zdolność do spłaty zobowiązania kredytowego w pożądanej wysokości, wraz z odsetkami i innymi opłatami pozaodsetkowymi, w terminach wskazanych w harmonogramie spłaty kredytu.

Na wysokość zdolności kredytowej wpływa to, ile zarabia miesięcznie klient i jakie ma obciążenia z tytułu utrzymania siebie i rodziny, gospodarstwa domowego, ewentualnego samochodu czy z tytułu opłacania innych zobowiązań finansowych. Zdolność kredytowa klienta musi być na tyle wysoka, aby swobodnie wystarczyła na spłatę raty kapitałowo-odsetkowej oraz na utrzymanie danej osoby.

Sprawdzamy kredyty gotówkowe
Kredyt gotówkowy w całości przez internet. Mit czy prawda?

Wiarygodność kredytowa jest z kolei rozumiana jako wiarygodność klienta jako kredytobiorcy. Aby ją potwierdzić, bank sięga do rejestrów różnych biur – Biura Informacji Kredytowej oraz licznych Biur Informacji Gospodarczej. Jeśli klient miał wcześniej opóźnienia w spłacie kredytów lub pożyczek, zalega z zapłatą abonamentu za telefon czy czynszu za mieszkanie, raczej nie otrzyma kredytu gotówkowego – a już na pewno nie w banku. Pozostaje mu staranie się o chwilówkę w instytucji pozabankowej.

Gdzie najszybciej o kredyt gotówkowy?

Jedne banki weryfikują i rozpatrują wnioski kredytowe klientów w jeden dzień, inne potrzebują na to całego tygodnia. Z reguły klient najszybciej otrzyma odpowiedź i wypłatę kredytu w banku, w którym ma swoje konto bankowe. Bank może wówczas szybko potwierdzić we własnym zakresie wiarygodność kredytową oraz przepływy pieniężne na rachunku. Później wydaje już tylko decyzję o udzieleniu kredytu lub odrzuceniu wniosku kredytowego.

Szybciej też zaciągnąć można niskokwotowy kredyt, w kwocie do kilku tysięcy złotych. W niektórych bankach w takim przypadku nie trzeba nawet przynosić zaświadczeń o dochodach – wystarczy PIT oraz wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy. Taką politykę stosują m.in. Alior Bank, PKO BP itp. Natomiast przy wyższych kredytach wymagane jest najczęściej zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Chcąc szybciej uzyskać kredyt gotówkowy, warto postarać się o nie odpowiednio wcześnie, aby złożyć je łącznie z wnioskiem kredytowym w tym samym czasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kredyty, kredyty gotówkowe, banki, gospodarka, wiadomości, wniosek kredytowy
Źródło:
totalmoney.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2019

Zenek M.Beznadziejny artykuł z tytułem wprowadzającym w błąd. Schodzicie na dno i tracicie wiarygodność. Pseudo profesjonalny portal. Szkoda czasu.

13-06-2019

PoloniuszOstatnio rozmawiałem z P. Grabowską z Gamy (rewelacyjnego biura księgowości, które zajmuje się również obsługą mojego sklepu), że jak tacy ludzie … Czytaj całość

18-05-2019

MoneyNo i w ktorym jest najlatwiej??Dopadla skleroza w trakcie pisania ??? A to ,czy najlatwiej ,wcale nei ejst najwazniejsze.najwazneijsz ejest ILE tzreba … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)