Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alior Bank chce wyemitować do około 6,3 mln akcji

0
Podziel się

Celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie bankowi osiągnięcia jego celów strategicznych oraz dalszego rozwoju działalności.

Alior Bank chce wyemitować do około 6,3 mln akcji
(Wajszczak/Reporter)
bEpEUeQB

Zwołane na 28 listopada walne zgromadzenie Alior Banku zdecyduje o emisji do 6.358.296 akcji serii G z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformował bank w projektach uchwał.

Z projektów uchwał wynika, że choć emisja akcji serii G będzie miała charakter subskrypcji prywatnej, to może zostać, według uznania zarządu banku, przeprowadzona w drodze oferty publicznej.

W przypadku ewentualnej subskrypcji prywatnej akcje serii G zostaną zaoferowane wybranym inwestorom, z których każdy nabędzie akcje o wartości, liczonej wg ich ceny emisyjnej, co najmniej 100.000 euro.

bEpEUeQD

W wyniku emisji akcji serii G kapitał zakładowy Alior Banku może zostać podniesiony maksymalnie do kwoty nie wyższej niż 699.412.610,00 zł z obecnych 635.829.660,00 zł.

W uzasadnieniu do projektu uchwały podano, że celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie bankowi osiągnięcia jego celów strategicznych oraz dalszego rozwoju działalności, przy uwzględnieniu rekomendacji KNF dotyczących kwestii księgowych.

Notowania Aliora w ciągu ostatniego miesiąca

W połowie października Alior Bank poinformował, że po konsultacjach z Komisją Nadzoru Finansowego, zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tytułu bancassurance.

bEpEUeQJ

Podano wówczas, że zmiana ta obniży wynik netto banku w trzecim kwartale o 105 mln zł oraz spowoduje spadek poziomu kapitałów własnych na koniec ubiegłego roku o około 330 mln zł, w związku z czym bank może potrzebować dodatkowego kapitału. Na wtorkowym zamknięciu za akcje Alior Banku płacono 82 zł.

bEpEUeRe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)